pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 października 2017
  • 13 listopada 2017
  • wyświetleń: 1984

Rusza konkurs żołędziowy - zbierz żołędzie, wygraj nagrody

Za nami:

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, "bączków" oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

- Żołędzie, "bączki" i kasztany są prawdziwym przysmakiem żubrów, a także saren, muflonów czy danieli. W ubiegłym roku zebrano blisko 40 ton tych jesiennych darów natury. Takiej ilości zwierzęta z zagrody nie były w stanie przejeść. Dlatego podzieliły się nimi ze stadem żubrów w Jankowicach. Do rezerwatu "Żubrowisko" przewieziono 10 ton żołędzi i kasztanów - informują przedstawiciele Pokazowej Zagrody Żubrów.

Żołędzie będą przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów od 9 października do 18 listopada w godzinach 9.00-17.00. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 27 listopada na stronie www.zubry.pszczyna.pl oraz na profilu zagrody na Facebooku.

Pokazowa Zagroda Żubrów

43-200 Pszczyna
ul. Żorska 5

tel. 32 447-05-03

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.