pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 30 września 2017
  • wyświetleń: 2412

[ZDJĘCIA] Jubileusz Stowarzyszenia Artystycznego "take tam..."

W piątek, 29 września odbyły się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, uroczyste obchody 5-lecia Stowarzyszenia Artystycznego "take tam...".

5-lecie powstania Stowarzyszenia Artystycznego 'take tam..." - 29.09.2017 r. · fot.


Obchody 5-lecia, choć tak właściwie były to obchody 5-lecia działalności pod taką nazwą grupy miłośników i animatorów kultury działających już od 2006 r.

Spotkanie w formie benefisu, w czasie którego Jakub Pieczka, prezes stowarzyszenia był przepytywany przez swoje koleżanki z historii powstania stowarzyszenia czy szczegółów niektórych dotychczasowych przedstawień. Jakub Pieczka musiał także odpowiedzieć na szereg pytań z zakresu "kto grał ..., kim w przedstawieniu ... była ...". Jak się okazało pamięć twórcy przedstawień, choć nieabsolutna, pozwoliła na zaliczenie testu, co znalazło swój oddźwięk w ilości braw, a zgromadzona publiczność ledwie kilka razy miały okazję do wyrażenia swego zdziwienia faktem drobnej niepewności czy nieścisłości w odpowiedziach przepytywanego.

Były oczywiście także pytania o znajomość scen i osób związanych z niektórymi rekwizytami z odbytych przedstawień. Nie zabrakło także pytań o przyszłość, o to co w najbliższym czasie zaprezentuje na forum publicznym stowarzyszenie. Zapewne już niedługo o tych planach stowarzyszenie będzie szczegółowo informować, zapraszając na swoje kolejne przedstawienia. Jak się okazuje, stowarzyszenie stara się aktualnie o pozyskanie samodzielnej siedziby, by w nowym miejscu móc dalej pracować z lokalną młodzieżą. Jak dotychczas móc zająć dzieciom i młodzieży czas, i spędzić go w sposób pozytywny i kulturalny, a także tworzyć możliwości rozwoju artystycznego wśród swoich członków, w tym także przygotować ich na dalszą drogę w wyższych szkołach artystycznych.

W trakcie benefisu nie zabrakło piosenek, krótkich scenek teatralnych przygotowanych przez członków stowarzyszenia, w oparciu o teksty artystów okresu międzywojnia, którzy stali się z tą chwilą patronem stowarzyszenia.

Od dziś pełna nazwa stowarzyszenia to stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia.
Nie zabrakło oczywiście gratulacji i podziękowań za dotychczasową działalność Stowarzyszenia. Poza gratulacjami od instytucji najbliżej współpracujących i wspierających, czyli Pszczyńskiego Centrum Kultury i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, swoje listy gratulacyjne przysłali m. in. starosta Paweł Sadza, a także burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Stowarzyszenie nagrodziło również osoby, firmy i instytucje, wspierające jego działalność w przestrzeni publicznej. Nagrodzeni otrzymali stosowne "Certyfikaty za tworzenie lokalnej kultury i historii razem z "take tam..."" oraz maskotki stowarzyszenia.

Całość zwieńczyło spotkanie w kuluarach, w luźnej atmosferze rozmów, wspomnień oraz przeglądania opasłych tomisk księgi pamiątkowej stowarzyszenia

new, Andrzej Grynpeter / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.