pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 września 2017
  • wyświetleń: 573

Pawłowiczanki wzięły udział w konkursie "Rozśpiewany Śląsk"

Natalia Wawrzyczek z klasy VIIB i ubiegłoroczna absolwentka gimnazjum z Pielgrzymowic Katarzyna Piwko, wzięły udział w Europejskim Konkursie Rozśpiewany Śląsk. Konkurs odbywał się 25września 2017r w siedzibie zespołu Śląsk - w Koszęcinie.

Pawłowice
Pawłowiczanki wzięły udział w konkursie "Rozśpiewany Śląsk" · fot.


Dziewczynom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie Kornelia Kloczkowska - altówka, Kamila Czyż - klarnet, Wojciech Pilis -altówka. Natalia i Kasia zostały wytypowane do konkursu wraz z zakwalifikowaniem się do etapu finałowego "Śląskiego Śpiewania", w którym Kasia zajęła I miejsce. Konkurs odbywał się w rocznicę urodzin Stanisława Hadyny - 25 września. W tym dniu spotykają się w Koszęcine szkoły imienia Stanisława Hadyny.

Wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu pamięci twórcy Zespołu Śląsk, odśpiewano wspólnie hymn szkół "ha dynowskich" skomponowany przez Stanisława Hadynę. Mieliśmy także okazję posłuchać zespołu Folk Express, w którym śpiewają byli członkowie zespołu Śląsk Udział w konkursie był kolejnym ciekawym doświadczeniem. Uczestniczki konkursu i zespół instrumentalny przygotowała Izabela Pilis.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.