pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 września 2017
  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 2099

[ZDJĘCIA] Koncert charytatywny Melomani dla Ani "Złap Oddech"

30 września strumieński park bez wątpienia był najgłośniejszym i najbardziej radosnym miejscem w całej okolicy. Koncert charytatywny MelomAni dla Ani "Złapać oddech" przyciągnął setki osób gotowych pomóc chorej na mukowiscydozę mieszkance Strumienia.

Koncert charytatywny Melomani dla Ani "Złap Oddech" - 30.09.2017 · fot.


W tym dniu płuca Ani były wypełnione radością. Nie tylko wynik zbiórki - 18.318,22 zł - jest sukcesem, jak zgodnie przyznali wszyscy obecni na koncercie, najważniejszy cel został osiągnięty jeszcze zanim rozpoczął się koncert: Ania wie, że nie jest sama. Marzeniem MelomAnów, czyli organizatorów przedsięwzięcia, było przede wszystkim zintegrowanie mieszkańców Strumienia i pobliskich miejscowości, uwolnienie wspólnej lawiny dobra i uśmiechów, przekonania, że są cierpienia, ale nie ma nieszczęść.

Nie bez powodu mukowiscydoza jest nazywana "niewidzialną chorobą". Walka trwa wewnątrz organizmu i w czterech ścianach - przy jednostajnym szumie inhalatorów. Organizatorzy, czyli koleżanki i koledzy ze strumieńskiego chóru Lutnia wraz z przyjaciółmi, Mariuszem i Dagmarą Gruszka oraz licznymi ludźmi dobrej woli postanowili choć na chwilę zmienić bieg rzeczy. Udało się! MelomAni zaprosili aż 11 zespołów - w parku rozbrzmiewała muzyka chóralna, piosenka aktorska, były też występy dzieci, a wieczorem wszyscy bawili się w rytmie funk, pop i rock.

Koncert charytatywny Melomani dla Ani "Złap Oddech" - 30.09.2017 · fot.


Dla gości przygotowano stoły uginające się od domowych ciast, gorącą kawę, herbatę i popcorn. Dla pociech zorganizowano warsztaty florystyczne, malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków i oklejanie paznokci.

Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte, a serca zaangażowane - ktoś przyniósł ciasto, ktoś babeczki, ktoś heklowane serwety, ręcznie robione artystyczne kartki na wszelakie okoliczności czy dekoracje wnętrz - lampiony, cotton balls, łapacze snów, owijane włóczką bombki choinkowe, ozdobne jaja wielkanocne i różności decoupage. Na zbiórkę ofiarowano też obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, książki, a nawet obrazy olejne. Wszystko to w podziękowaniu za datki do puszek. Wielu ludzi podzieliło się swoim talentem i dobrem, które w nas jest. Teraz Ania wie, że warto walczyć o oddech i jak dobrze jest złapać go razem.

Koncert charytatywny Melomani dla Ani "Złap Oddech" - 30.09.2017 · fot.


Zbiórka dobiegła końca, jeżeli jednak byłby ktoś, kto chciałby wspomóc Anię, podajemy numer konta, na które można dokonać wpłaty.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytułem: Anna Kurkowska

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.