pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 27 września 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 1162

Grzybobranie z Justynem Kołkiem w pawłowickiej bibliotece

W czwartek, 12 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach odbyło się nietypowe spotkanie z panem Justynem Kołkiem - znanym grzybiarzem i grzyboznawcą.

Grzybobranie, Justyn Kołek
Grzybobranie z Justynem Kołkiem w pawłowickiej bibliotece · fot.


Grzybiarstwo to jego pasja i sposób na życie, ukończył wiele kursów specjalistycznych w Krakowie, Łodzi, jako ekspert bierze udział w imprezach międzynarodowych. Jego historia z mediami rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy w Międzybrodziu Bialskim znalazł borowika szlachetnego o wadze 2,22 kg, ten fakt uwieczniono w "Teleexpressie". Obecnie można go usłyszeć w Radiu Katowice.

Grzybobranie, Justyn Kołek
Grzybobranie z Justynem Kołkiem w pawłowickiej bibliotece · fot.


Podczas spotkania nasz gość opowiedział jak odróżniać grzyby jadalne od trujących oraz gdzie ich szukać. Przedstawił także ciekawe odmiany grzybów oraz gatunki chronione. Miłośnicy grzybów chętnie prezentowali i konsultowali swoje zbiory, mogli również obejrzeć m.in. trufle - najdroższe grzyby świata.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, rozwinęła się ciekawa dyskusja i wszyscy zgodnie pytali o następną wizytę pana Justyna w bibliotece.

new / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.