Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 września 2017
  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 2807

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kolejny koncert "Dzieci dzieciom" w Galerii "13"

Wyjątkowo w poniedziałek, 2 października rozpoczęliśmy kolejny sezon spotkań z twórczością dla dzieci. Tym razem przygotowaliśmy teksty mówiące o dziewczynach i chłopakach, koleżankach, kolegach i przyjaciołach.Na program składało się osiem wierszy i osiem piosenek. Tym razem, zapewne ze względu na nietypowy dla tych spotkań dzień oraz panujące powszechnie przeziębienia wśród gości na sali w "13" było więcej dorosłych niż dzieci, ale to nie przeszkodziło w świetnym odbiorze przedstawianych tekstów. Jak zwykle nasi goście na "dzień dobry" poczęstowani zostali zdrowymi kolorowymi przekąskami, a na "do widzenia" każdy otrzymał coś słodkiego.

Czas przedstawić wykonawców. Program rozpoczęła Dobrusia Kutarba (najnowszy nabytek zespołu) piosenką "Małe jest piękne". Następnie Hania Gazda zaśpiewała "Zostań moją przyjaciółką", a Michał Szczypka przekonywał, że "Kto się czubi, ten się lubi". Potem Zuzia Olszowska opowiedziała o "Najlepszej koleżance", a Agatka Szwedka przedstawiła historię "Zakochanego Michała". O tym, że warto mieć przyjaciela, wyśpiewał Michał w piosence "Przyjaciel deszczową porą". Później Dobrusia przedstawiła znaną wszystkim "Zosię Samosię", a na koniec Agatka zaśpiewała o tym, jakie problemy z modnym ubiorem mają dziewczyny.

Kolejny koncert "Dzieci dzieciom" w Galerii "13" - 2.10.2017 · fot.


Pomiędzy piosenkami nasi goście wysłuchali mądrych i dowcipnych wierszy poetów tworzących dla dzieci. Tym razem teksty poetyckie przedstawiała organizatorka całości - Renata Zborowska oraz jej wnuczki - Zuzia i Ola.

Rodzice, którzy przybyli ze swoimi dziećmi, bardzo pochlebnie wyrażali się o tym koncercie, dziękowali za miłe wrażenia i obiecali powrót w przyszłym miesiącu.

A my już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie w środę, 15 listopada. Tym razem koncert zatytułowaliśmy: "Ci, co skaczą i fruwają czyli wiersze i piosenki o zwierzętach dla najmłodszych". Chcemy poprosić naszych gości o przyniesienie drobnych upominków (karma, kocyki, ręczniki, miski, zabawki) dla potrzebujących zwierząt. Przekażemy je Fundacji Zwierzęcej "Arkadia", która pomaga pokrzywdzonym przez los "braciom mniejszym".

Czekamy w środę, 15 listopada o godzinie 17.00 w "13" - Pszczyńskie Centrum Kultury.

Kolejny koncert "Dzieci dzieciom" w Galerii "13" - 2.10.2017
Kolejny koncert "Dzieci dzieciom" w Galerii "13" - 2.10.2017 · fot.


43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA