pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 września 2017
  • 15 września 2017
  • wyświetleń: 2963

[WIDEO i ZDJĘCIA] Rodzinny Piknik Dożynkowy w Kobiórze

10 września, już po raz drugi, kobiórskie dożynki odbyły się w pięknym otoczeniu kościoła i domu parafialnego. Cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy całymi rodzinami przybyli na uroczystości.Dzięki znakomitej współpracy Parafii i Gminy przygotowano miejsce i program tegorocznych obchodów. Dekoracje zaaranżowane były przez panią Łucję Jonkisz oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Organizatorom i uczestnikom sprzyjała słoneczna pogoda.

Uroczystości rozpoczęła odprawiona w Kościele Parafialnym o godz.15.00. dziękczynna msza święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Damiana Suszkę i księży emerytów : ks. prałata Bernarda Czerneckiego, ks. Rudolfa Myszora oraz ks. Mariana Jaromina. W swojej homilii ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na niebagatelne znaczenie ekologicznych produktów żywnościowych.

Pierwszym punktem dożynkowego programu była, uświetniona przez zespół "Kobiórzanie", ceremonia przekazania Wójtowi bochenka chleba. Upieczony z tegorocznych plonów chleb wręczali Starostowie: pani Alicja Boryczka i pan Piotr Fojcik. W podziękowaniu, Wójt Eugeniusz Lubański obiecał, że będzie go dzielił sprawiedliwie. Z pomocą małżonki pokroił symboliczny bochen i częstował wszystkich zgromadzonych.

Rodzinny Piknik Dożynkowy w Kobiórze - 10.09.2017 · fot.


Część artystyczną rozpoczęła "Kobiórsko Czelodka" dając popis pieśni solowych i grupowych. Uwagę widzów zwróciły ekspresyjne recytacje wierszy, które nagrodzono gromkimi brawami. Zespół taneczny działający przy szkole wykonał efektowny taniec z pomponami. Z kolei "Kobiórzanie", w pięknych tradycyjnych strojach, wykonali perfekcyjnie wiązankę pieśni śląskich. Dynamiczny występ góralskiej kapeli z Koniakowa niejednego skłonił do tupania nóżką. Do gry na tradycyjnych trombitach górale postanowili namówić księdza proboszcza, Wójta i pana Jerzego Jastrzemskiego. Ksiądz ,zamiast gry na trombicie, wolał użyć własnego głosu, Wójt podjął się wyzwania, ale instrumentu nie zdołał ujarzmić. Jedynie pan Jurek, doświadczony trębacz, dał radę. Wszystkie próby zostały nagrodzone wielkimi brawami. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny z Czyżowic z ciekawą akordeonową interpretacją znanych utworów.

Dożynkom towarzyszył poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Był kołocz, kawa, chleb ze smalcem i ogórkiem, tradycyjne wyroby wędliniarskie. Widać wszystkim smakowało, bo cierpliwie stali w kolejce , by móc skosztować tych specjałów.

Dzieci, bez ograniczeń, mogły zajadać popcorn, co też czyniły z radością. Potem można było przenieść się na " dmuchańca" i dać upust swojej energii lub uczestniczyć w grach i konkursach ekologicznych przygotowanych przez Fundację EKON z Kobióra.

Piękna pogoda, piękne miejsce, ciekawy program artystyczny i smaczny poczęstunek - wszystko ze wsparciem Bożej opatrzności - to gwarancja udanej imprezy. A wniosek na przyszłość ? To trzeba będzie powtórzyć!

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.