pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 31 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1153

[ZDJĘCIA] GSB w jeden dzień z Wichurą dla hospicjów

Już po raz 5 został zorganizowany rajd "Głównym Szlakiem Beskidzkim dla...". Tym razem zrodził się pomysł by ponad 500 kilometrowy szlak z Ustronia do Wołosatego podzielić na odcinki i tym sposobem w ciągu jednego dnia, kilkadziesiąt osób przemierzyło GSB od kropki do kropki- wszyscy w jednakowych koszulkach by propagować ideę hospicyjną i solidaryzować się z chorymi.

GSB w jeden dzień z Wichurą dla hospicjów


Całymi rodzinami, 51 Wichurzan wyruszyło wcześnie rano z Pszczyny, by po 3 godzinach wyjść z Przełęczy Knurowskiej przez Lubań w kierunku Krościenka. Długa, licząca 23 kilometry trasa pozwoliła na wymianę myśli, rozmowy oraz podziwianie panoramy Tatr, które z tego szlaku wyglądały przepięknie. Częste odpoczynki na trasie pozwalały na uzupełnianie płynów i kalorii, gdyż te były potrzebne każdemu bardziej niż zwykle.
Wieża widokowa na szczycie Lubania pozwoliła na przeprowadzenie dłuższej lekcji topografii, ponieważ widoki sięgały 360 stopni. Najważniejszym punktem programu w czasie szczytowania było wręczenie odznak- 4 sztuki brązowe "W góry" dla najmłodszych: Laury, Stasia i dwóch Jasiów, oraz srebrnej dla Bożeny, Darii i Tymka oraz popularnych dla Emilki, Zuzi i Karolinki:). Nagrodę odebrał również 2-letni Szymuś, który dzielnie stawia pierwsze kilometry w górach na własnych nogach- pozostałe na plecach tatusia:), któremu należy się ogromny szacunek.

Jeszcze krótki postój przy bazie namiotowej pod szczytem i ekipa Wichury podzieliła się na dwie grupy- jedna zeszła do Przełęczy Snozka niebieskim szlakiem, a 13 wspaniałych dosłownie pobiegło dalej granią do Krościenka, by zaliczyć cały odcinek wybranej trasy. Udało się i tym sposobem 26 sierpnia zgrany team z Pszczyny pod dowództwem Waldemara przeszedł cały Główny Szlak Beskidzki, by pomóc najbardziej cierpiącym i potrzebującym.

Dla naszego pszczyńskiego hospicjum Wichurzanie zdobyli kolejne szczyty: Lubań i kilka mniejszych, a tym samym zapisali ponad 1000 kolejnych punktów dla chorych.

Zapraszając na kolejne wyprawy z Wichurą polecamy stronę: www.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem
Joanna Rozmus-Cader

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.