pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 28 sierpnia 2017
  • 1 września 2017
  • wyświetleń: 892

Wernisaż w Galerii Fotografii Piktoralnej

Za nami:

1 września w Galerii Fotografii Piktoralnej Weranda odbędzie się wernisaż wystawy "Jak dawni mistrzowie" Zofii i Wiesława Turno.

Wiesław Turno
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1997 r. W latach 2008-2011 członek Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Miał koło 40 wystaw indywidualnych, i ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace prezentowane na wystawie powstały w latach 1990-2016. Ich tematem jest krajobraz i architektura. Wszystkie wykonane są w technice szlachetnej fotografii - gumografii. Jest to technika w pełni rękodzielnicza, niezwykle pracochłonna. Nad fotografią pracuje często wiele dni, lecz nakład pracy wynagradza piękno otrzymanego obrazu, jego specyficzny nastrój, a także niezwykła powierzchnia o dobrze wyczuwalnej fakturze. Są to prace niepowtarzalne, praktycznie niemożliwe jest uzyskanie dwóch identycznych egzemplarzy tego samego obrazu.

Zofia Turno
Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach oraz Studium Marketingu i Reklamy w Warszawie. Zajmuje się grafiką komputerową i fotografią. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej i Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografie Zofii Turno odzwierciedlają jej zainteresowania sztukami plastycznymi. Szczególnie bliskie są malarskim czy graficznym sposobom postrzegania i ukazywania rzeczywistości. W pozornej oczywistości materialnego świata Zofia odnajduje przestrzeń nieoczekiwanie zaskakujących doznań ujmowanych w sposób poetycki a postrzeganych w kategoriach sztuki.

Weranda Goczałkowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.