pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 24 sierpnia 2017
  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 4352

[ZDJĘCIA] Dożynki w Pniówku: korowód, koncerty i zabawa

Deszczowa pogoda nie odstraszyła gości dożynek gminnych, które w niedzielę, 3 września, odbyły się w Pniówku.

Dożynki Gminne w Pniówku 2017 - 03.09.2017 · fot.


Pokaźnych rozmiarów namiot rozstawiony przy Domu Ludowym dawał schronienie podczas mszy dziękczynnej, której przewodniczył ks. Piotr Kuczera - proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Pawłowic Osiedla i występów artystycznych.

Podczas najatrakcyjniejszej części uroczystości - barwnego korowodu dożynkowego - deszcz na szczęście nie dokuczał. Ponad 30 pozycji maszyn i urządzeń rolniczych, scenek rodzajowych zabawnie komentowanych przez Andrzeja Wowrę - dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach Osiedlu, a na co dzień mieszkańca Pniówka, budziło aplauz publiczności. B

yło wiejskie SPA, św. Franciszek z Asyżu w otoczeniu zwierząt, gołębie i kozy. Sołtys Zdzisław Goik przyjechał pięknie udekorowana Syreną - rocznik 1947, a starostowie dożynek - państwo Magdalena i Piotr Niemcowie z córką - powozem zaprzężonym w konie. Na scenie starostowie uroczyście przekazali wójtowi gminy Franciszkowi Dziendzielowi i przewodniczącemu Rady Gminy Pawłowice Aleksandrowi Szymurze dożynkowy chleb, a samorządowcy złożyli rolnikom życzenia i podziękowania. Jak co roku laureaci konkursu na najładniejszy ogród i najładniej utrzymaną zagrodę wiejską otrzymali z rąk wójta i przewodniczącego nagrody. Z

A potem był czas na dożynkową zabawę. Rozpoczął ją zespół RETRO działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach, ale wywodzący się z Pniówka. Po nim Martyna Matera (również mieszkanka sołectwa) zaśpiewała z Mariuszem Wrzyszczem z towarzyszeniem orkiestry górniczej KWK "Pniówek". Zabawę po śląsku prowadzili Bogusław Musiolik i Krzysztof Zaremba. Wszystkim zebranym rozdawano kołocz i gorącą kawę. A wójt, przewodniczący rady i sołtys częstowali dożynkowym chlebem.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.