pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 sierpnia 2017
  • 18 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5170

Nowa galeria przy Pszczyńskim Centrum Kultury

W Pszczynie powstaje nowa galeria " art 13". To kontynuacja wieloletniej wystawienniczej działalności "Galerii 13" PCKul oraz dziesięcioletniej pracy twórczo-ekspozycyjnej "Miejskiego autorskiego salonu wystawowego" przy ul. Bramkowej 2. Jest również nową siedzibą stowarzyszenia "AMEIA ProArtPless". Otwarcie zaplanowano na 18 sierpnia.

Nowa galeria Art13 · fot.


Nowa siedziba obejmuje dwa działy: zmienną wystawę z cyklu "AMEIA on tour" tym razem pod tytułem "W imię piękna" oraz stałą ekspozycję "Pszczyńskie fascynacje" autorstwa Anny i Stanisława Szroborz. Program galerii "art 13" ma na celu ukazanie światu obrazów, rysunków i grafik będących efektem fascynacji urodą tego miasta. Powstały tu i teraz... są świadkami naszych czasów.

Galeria to miejsce wyjątkowe, mocne artystycznie, którego zwiedzenie ukaże dzisiejszy obraz sztuki w Pszczynie, bo tak naprawdę jedynie sztuka jest wyróżnikiem danego miejsca na ziemi, ona przyciąga i pozostaje w pamięci.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

new / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.