pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3148

Wielkie święto wina w Czechach. Wycieczka do Petrova

Za nami:

Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. Haliny i Witolda Jakubowskich przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na Wielkie święto wina w Czechach, które odbędzie się w miejscowości Petrov w dniach 7-8 października 2017 roku.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Każdy, kto chciałby bliżej zapoznać się z tradycyjną ludową architekturą piwniczek winnych, powinien odwiedzić jeden z najstarszych kompleksów Petrov-Plze. Pierwsze małe piwniczki powstały tu już w XV wieku. Biało-niebieskie małe domki zdobione ornamentami są wspaniałym przykładem ludowej architektury typowej dla regionu Slovacka.

Program wycieczki:

I DZIEŃ: Wyjazd z Pszczyny o godzinie 6.00, przejazd do Ołomuńca, zwiedzanie zabytkowej starówki, przejazd do Kroměříža, zwiedzanie pałacu arcybiskupów i ogrodu kwiatowego. Przejazd do miejscowości Strážnice, zakwaterowanie, przejazd do miejscowości Petrov, udział w biesiadzie połączonej z degustacją wina w zabytkowych piwnicach.

II DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do miejscowości Skalice na terenie Słowacji, zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, przejazd do miejscowości Lednice, zwiedzanie zabytkowego kompleksu z pałacem Lichtensteinów. Powrót do Pszczyny w godzinach wieczornych.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


KOSZT:
275,00 zł (członkowie PTTK z opłacona składką za rok 2017)
285,00 zł (pozostali uczestnicy)

Cena obejmuje: nocleg w pokojach czteroosobowych, śniadanie, biesiadę połączoną z degustacją wina, ubezpieczenie KL NNW, opiekę pilota, przejazd autokarem.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 90 zł) , obiadu w pierwszym i drugim dniu wycieczki.

Uczestnik musi zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. Szczegóły na stronie www.pttk-pszczyna.slask.pl.

Wycieczka odbędzie się, gdy grupa zgłoszonych uczestników będzie liczyła minimum 40 osób. Zapisy do 20.09.2017 lub do wyczerpania miejsc. Informacji udziela biuro Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej Pszczyna, Rynek 15, tel.032 449-11-23.

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Rynek 15

tel. 032 449 11 23
tel. 032 210 35 30
fax 032 210 35 30

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.