Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 sierpnia 2017
  • 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 36297

[ZDJĘCIA] Dożynki gminno-powiatowe w Gilowicach

W niedzielę, 27 sierpnia w Gilowicach odbyły się gminno-powiatowe dożynki. Ulicami miejscowości przeszedł barwny korowód, a na boisku sportowym odbyły się liczne gry, zabawy i koncerty.

Dożynki powiatowo-gminne w Gilowicach - ozdoby dożynkowe wsi - 27.08.2017 r. · fot.


Tradycyjnie w miejscowości, gdzie organizowano święto plonów pojawiło się mnóstwo dożynkowych ozdób. Mieszkańcy przystroili swoje domy oraz ulice. Wymagające sporej pracy kompozycje pojawiły się tez na okolicznych łąkach i polach.

Dożynki powiatowo-gminne w Gilowicach - obrzędy dożynkowe - 27.08.2017 r. · fot.


Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej. Następnie ulicami Gilowic przemaszerował barwny korowód. Nie brakowało dobrej muzyki i zabawy, o dobry humor zadbał również Kabaret Młodych Panów, który pojawił się na scenie w godzinach wieczornych.

Dożynki powiatowo-gminne w Gilowicach - powiatowe zawody konne w skokach przez przeszkody - 27.08.2017 r. · fot.


Jednym z punktów dożynek były Powiatowe Pokazy Jeździeckie, rozegrane w formie konkursów. Odbyła się również prezentacja startujących. Program święta został uzupełniony o pokaz hodowców gołębi, wystawę sprzętu rolniczego oraz maszyn i plonów, a także wystawę Koła Łowieckiego "Bażant".

Dożynki gminno-powiatowe w Gilowicach - Kabaret Młodych Panów · fot.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA