pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 24 lipca 2017
  • wyświetleń: 1785

Rodzinnie i dla Hospicjum z Diablakiem

W niedzielę, 23 lipca grupa klubowiczów wzięła udział w kolejnej w tym roku wycieczce rodzinnej. Wycieczka okazała się być rodzinną w pełnym tego słowa znaczeniu, gdyż zdecydowaną większość uczestników stanowili właśnie rodzice z dziećmi, chociaż kilku dojrzalszych turystów też zdecydowało się na wspólny spacer w towarzystwie najmłodszego pokolenia klubowiczów.

Rodzinnie i dla Hospicjum z DIABLAKiem


Ze względów na zmieniające się warunki pogodowe trasa wycieczki została zmodyfikowana tak, aby młodzi turyści mogli uniknąć spotkania z silną burzą i intensywnymi opadami deszczu. Ostatecznie trasa wycieczki prowadziła ze Szczyrku przez Przełęcz Becyrek na najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim, czyli na Skrzyczne (1257m n.p.m.). Następnie po godzinnej przerwie grupa udała się niebieskim szlakiem do Szczyrku. Podczas bardzo sprawnie przebytej trasy mieli okazję doświadczyć typowo letnich, słonecznych warunków pogodowych oraz w końcowej fazie załamania pogody i burzy ze sporymi opadami. Piękne widoki na Beskidy towarzyszyły im przez prawie cały czas trwania wycieczki. Pomimo skwaru oraz późniejszych opadów, wszystkim dopisał bardzo dobry humor i w miłej atmosferze dotarli do Szczyrku. Po przebyciu łącznie 10 km i zdobyciu 19 punktów dla Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, wczesnym popołudniem wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Tą wycieczką klubowicze kontynuowali udział w trzeciej edycji akcji "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum", której organizatorem jest Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do przyłączenia się a także do wsparcia działalności Hospicjum.

Organizatorzy cieszą się z dużego zainteresowania wycieczkami rodzinnymi i zachęcają do uczestnictwa w kolejnych wyjazdach. Na najbliższą wycieczkę rodzinną zapraszają we wrześniu (szczegóły wkrótce na stronie internetowej). W międzyczasie organizatorzy proponują turystom udział w wycieczce w Beskid Żywiecki na Babią Górę, która odbędzie się 3 września. Szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez są dostępne na stronie klubu.

Wycieczki rodzinne, które Diablak planuje organizować systematycznie adresowane są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz grup uczniowskich (IV-VI klasa szkoły podstawowej) pod opieką nauczyciela.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.


Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.