pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 27 lipca 2017
  • wyświetleń: 1194

Relacja z wycieczki rowerowej z cyklu "Przewodnik Czeka"

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej wraz z Klubem Turystyki Kolarskiej "Koło" zorganizował w niedzielę 16 lipca wycieczkę rowerową "Poznajemy Okolice Powiatu Pszczyńskiego", wokół rezerwatu "Żubrowisko". Była to wycieczka z cyklu "Przewodnik czeka".

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Grupa rowerzystów wyruszyła o godzinie 14.00 z pszczyńskiego rynku. Po przejechaniu kilku kilometrów miłośnicy dwóch kółek dotarli do Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach, gdzie mieli możliwość poznania historii i stanu obecnego hodowli żubrów.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Pani Elżbieta Wójtowicz ciekawie opowiadała na temat hodowli żubrów, obecności i historii gatunku w Polsce i na świecie.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Z Jankowic drogami leśnymi przez Międzyrzecze uczestnicy wycieczki dotarli do Studzienic, gdzie znajdowało się wydzielone i przygotowane przez Nadleśnictwo Kobiór miejsce na ognisko. Tam przyszedł czas na postój.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Podczas odpoczynku o historii mijanych obiektów i miejsc opowiedzieli rowerzystom przewodnicy: Jacek Czober i Marian Jędrysik. Po krótkiej przerwie wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Pszczyny.

Hotel PTTK*,Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej


Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową z cyklu "Przewodnik Czeka" 6 sierpnia. Szczegóły na stronie www.pttk-pszczyna.slask.pl

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Rynek 15

tel. 032 449 11 23
tel. 032 210 35 30
fax 032 210 35 30

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.