pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 17 lipca 2017
  • wyświetleń: 2222

[ZDJĘCIA] Beskid Wyspowy z Diablakiem

Niedziela 16 lipca dla sporej grupy klubowiczów z UKST "Diablak" rozpoczęła się bardzo wcześnie. Wyjazd na wycieczkę o 4.30 rano bardzo skrócił im noc, jednak cel i miejsce wycieczki w pełni rekompensowały niedospanie.

Beskid Wyspowy z diablakiem 16.07


Celem niedzielnej wycieczki było przejście trasy w Beskidzie Wyspowym: Pcim - Krzywicka Góra (584m n.p.m.) - schronisko PTTK na Kudłaczach - Łysina (891m n.p.m.) - Lubomir (904m n.p.m.) - Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza usytuowane na szczycie góry Lubomir - schronisko PTTK na Kudłaczach - Pcim.

Cała trasa liczyła około 22 km i niespełna 775m sumy podejść. Przy bardzo sprzyjających warunkach pogodowych wycieczka odbyła się bezpiecznie a turyści mogli podziwiać piękne "wyspowe" i nie tylko panoramki. W trakcie wycieczki przewodnik beskidzki Paweł Dziedzic przybliżył turystom historię terenu, walory przyrodniczo - krajobrazowe, budowę geologiczną a także przedstawił liczne ciekawostki związane z elementami występującymi na trasie wycieczki.

Spora grupa Klubowiczów poprzez tę wycieczkę kontynuowała swój udział w akcji organizowanej przez hospicjum sw. Ojca Pio w Pszczynie - "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum". Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem - dostępny m.in. na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży (i nie tylko) do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku. Najbliższe wyjazdy w góry:

23.07.2017r. - Rodzinna Wycieczka w Beskid Śląski
13.08.2017r. - wycieczka w Tatry Wysokie
03.09.2017r. - wycieczka na Babią Górę

Zapisy są już prowadzone a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie Klubu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.