pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 839

Rodzinnie i dla Hospicjum z DIABLAKiem

W niedzielę 25 czerwca grupa klubowiczów wzięła udział w kolejnej, w tym roku kalendarzowym, wycieczce rodzinnej. Wycieczka okazała się być rodzinną w pełnym tego słowa znaczeniu, gdyż zdecydowaną większość uczestników stanowili właśnie rodzice z dziećmi, chociaż kilku dojrzalszych turystów też zdecydowało się na wspólny spacer w towarzystwie najmłodszego pokolenia klubowiczów.

Podczas bardzo sprawnie przebytej trasy uczestnicy mieli okazję doświadczyć typowo letnich, słonecznych warunków pogodowych. Piękne widoki na Beskidy towarzyszyły im przez cały czas trwania wycieczki. Pomimo skwaru, wszystkim dopisał dobry humor i w miłej atmosferze przeszli trasę ze Szczyrku Biłej przez Podmagurę, Schronisko "Klimczok" na Klimczok (1117 m n.p.m.) i dalej przez Przełęcz Karkoszczonka do Szczyrku Biłej. Po przebyciu łącznie 11 km i zdobyciu 19 punktów dla Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, wczesnym popołudniem wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Ta wycieczka to kolejna propozycja "DIABLAKA", dzięki której klubowicze włączają się już w trzecią edycję akcji "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum". Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do przyłączenia się, a także do wsparcia działalności Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie.

Organizatorzy cieszą się z dużego zainteresowania wycieczkami rodzinnymi i zachęcają do uczestnictwa w kolejnych wyjazdach. Na najbliższą wycieczkę rodzinną zapraszają w niedzielę 23 lipca na Skrzyczne w Beskidzie Śląskim. W międzyczasie proponują turystom udział w wycieczce w Beskid Wyspowy, która odbędzie się 16 lipca. Szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez są dostępne na stronie klubu.

Wycieczki rodzinne, które koło planuje organizować systematycznie, adresowane są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz grup uczniowskich (IV-VI klasa szkoły podstawowej) pod opieką nauczyciela.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Celem klubu jest zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, ponadto mile widziani są turyści w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.


Więcej informacji dotyczących działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Opiekunowie Klubu
Agnieszka Szczypka - Wojciech
Artur Wojciech

Rodzinnie i dla Hospicjum z DIABLAKiem


Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.