pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 1 lipca 2017
  • wyświetleń: 1065

Roztańczony i rozśpiewany Zespół Ćwiklice na Dniach Saksonii

Ponad 4,5 tysiąca uczestników maszerowało prawie trzykilometrową trasą w paradzie z okazji święta niemieckiego kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Wśród nich delegacja z Polski - Zespół Regionalny Ćwiklice - młodzi, roztańczeni, rozśpiewani zachwycili wszystkich wokół.

Zespół regionalny Ćwiklice na Dniach Saksonii - 18.06.2017 · fot.


W czerwcu odbyła się wielka parada w Eisleben, drugim co do wielkości mieście powiatu Mansfeld-Südharz. Parada odbyła się z okazji święta niemieckiego kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Podczas wydarzenia zaprezentowały się licznie powiaty, miasta i regiony Saksonii-Anhalt, w tym nasi partnerzy z powiatu Anhalt-Bitterfeld.

Na ich zaproszenie w wydarzeniu wzięli udział również członkowie Zespołu Regionalnego Ćwiklice, którzy w tradycyjnych strojach promowali piękno kultury ziemi pszczyńskiej. Ćwikliczanie wystąpili m.in. na scenie w Eisleben oraz przed młodzieżą w Kothen. Otrzymali także zaproszenie na jeden z festiwali, który odbędzie się w przyszłym roku.

Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem "Świat przybywa do rodzinnego miasta Lutra" miasto Eisleben znane jest bowiem, jako rodzinne miasto Marcina Lutra. Wiele tradycyjnych klubów, grupy folklorystyczne, kluby sportowe, teatralne przez kilka godzin maszerowały w towarzystwie kolorowo zdobionych pojazdów. Na mieszkańców Saksonii-Anhalt czekało mnóstwo atrakcji i bogaty program rozrywkowy. Łącznie w przemarszu uczestniczyło prawie 4,5 tysiąca uczestników, a jak podają organizatorzy, widzów było ponad 155 tysięcy.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.