pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 28 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2996

[ZDJĘCIA] Podsumowanie Bibliotecznych spotkań z emocjami

W sobotę, 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Spotkania z emocjami - zabawy z elementami arteterapii", realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną Filię w Pielgrzymowicach.

Biblioteczne spotkania z emocjami - 06.2017 · fot.


Na spotkanie podsumowujące działania zaproszeni zostali uczestnicy, prowadzący, wolontariusze oraz partnerzy projektu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pamiątek i prac dzieci, ekspozycja fotografii, pokaz multimedialny oraz warsztaty prowadzone przez gości specjalnych - Mistrzów Kodowania.

Półroczny cykl zajęć odbył się dzięki dofinansowaniu z Fundacji BGK, które biblioteka otrzymała za projekt nagrodzony w konkursie grantowym "Na dobry początek!". W ramach projektu zorganizowano warsztaty dla rodziców, wyjazdy na przedstawienia, zajęcia z elementami arteterapii oraz warsztaty artystyczne. Celem zajęć projektowych było przede wszystkim "oswajanie" emocji, czyli nauczenie dzieci rozpoznawania, nazywania i panowania nad uczuciami. Równie ważne było pokazanie dzieciom nowych sposobów na twórcze spędzanie wolnego czasu oraz - po prostu - dobra zabawa. Zajęcia były bardzo różnorodne: uczestnicy projektu rozwijali swoją kreatywność pod okiem pedagogów, uczestniczyli w zabawie "żywe obrazy", poznawali historię zwiedzając zamek Reitzensteinów, uczyli się programowania, nowych technik plastycznych, technik relaksacyjnych oraz brali udział w wielu, wielu innych działaniach.Dużym wyróżnieniem dla biblioteki było przyjęcie zaproszenia na warsztaty przez Mistrzów Kodowania. Jest to stowarzyszenie, które realizuje największy w Polsce program edukacyjny, w ramach którego dzieci i młodzież uczą się nauki programowania. Spotkanie z koordynatorami programu: Iwoną Brzózką-Złotnicką i Krzysztofem Jaworskim było okazją do przekonania się, że programowanie może być wielką frajdą i prawdziwą przygodą życia. Podczas warsztatów dzieci uczyły się uniwersalnych reguł kodowania dzięki zabawom offline (bez komputera) oraz z użyciem robotów Dash i Dot.

W organizację projektu bezinteresownie zaangażowało się duże grono wspaniałych osób, w tym wolontariuszki - uczennice pielgrzymowickiego gimnazjum. Projekt nie mógłby też zostać zrealizowany bez pomocy partnerów: Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pielgrzymowicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach. Wszystkim tym osobom i instytucjom biblioteka jeszcze raz serdecznie dziękuje za współpracę.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!"

Uzupełnienie inf. nt. projektu "Spotkania z emocjami" GBP Filii w Pielgrzymowicach

Anna Krypczyk

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.