pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 26 czerwca 2017
  • wyświetleń: 710

[ZDJĘCIA] Cała Polska czyta dzieciom - także w Pawłowicach

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, 7 czerwca Bibliotekę Centralną oraz Filię Osiedle odwiedziły dzieci z przedszkoli "Jaś i Małgosia" oraz "W Modrzewiowym Ogrodzie". Na milusińskich czekała nie lada niespodzianka - prawdziwy Kubuś Puchatek.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Pawłowicach - 7.06.2017 · fot.


Bajkę o letnich przygodach Misia ze Stumilowego Lasu i jego przyjaciół przeczytał najmłodszym specjalny gość Grzegorz Pakura, na co dzień dyrygent górniczej orkiestry. Po wysłuchaniu opowieści najmłodsi odpowiadali na pytania związane z treścią bajki, poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkim upominkiem. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i nauczyły Kubusia rymowanki o niedźwiadku. Na koniec wszyscy pozowali do wspólnych zdjęć.

Natomiast w filiach Krzyżowice oraz Warszowice dzieci wysłuchały opowiadania "Martynka w podróży" oraz wzięły udział w zajęciach pt. "Moje wymarzone wakacje".

Biblioteka w Pielgrzymowicach razem z grupą uczennic z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Nr 3 w Pielgrzymowicach przygotowała dla uczniów klas I-II szkoły podstawowej niespodziankę. W środę, 7 czerwca, odbył się premierowy pokaz przedstawienia "Smok ze Smoczej Jamy" na podstawie opowiadania Wandy Chotomskiej. Oprócz narratora, który czytał tekst książki, na scenie pojawili się i swoje kwestie wygłosili wszyscy bohaterowie legendy. Ponadto, dziewczęta przygotowały dla swoich młodszych koleżanek i kolegów dodatkowe atrakcje: zabawę-wyliczankę, "smoczy taniec" oraz megakolorowankę - ogromny portret smoka w formacie A2.

GBP Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.