pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 484

10 tys. zł dla Biblioteki na realizację zadania "Na tropie ojczystego"

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie zadania pod nazwą "Na tropie ojczystego" w ramach Programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Program "Na tropie ojczystego" ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

Zadanie obejmie: lekcje biblioteczne "Ojczysty w niebezpieczeństwie", warsztaty "Na tropie ojczystego", grę plenerową "Spod ciemnej gwiazdy" połączoną z nocą w bibliotece i spotkaniem autorskim, stworzenie filmu w technice animacji poklatkowej "Sprawcę widać jak na dłoni", turniej językowych gier planszowych "Detektor słów" oraz stworzenie i publikację e-booka "Ślepy zaułek".

Program będzie realizowany w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w Wiśle Wielkiej, we współpracy z placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi powiatu pszczyńskiego, m.in. z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wiśle Wielkiej oraz Muzeum Zamkowym w Pszczynie - Stajnie Książęce.

Wysokość dofinansowania wynosi 10.000 zł, a całkowity koszt zadania to 11.250 zł. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.