pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1371

[ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna dewiza brzmiała "Czytanie zbliża".

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - 7-9.06.2017 · fot.


W ramach akcji w dniach 7-9 czerwca Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną odwiedziły trzy klasy z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie (75 osób) oraz goście.

Na wstępie każdy gość czytał podopiecznym wybrany tekst literacki, stanowiący wprowadzenie do zajęć. 7 czerwca dzieci poznawały tajniki teatru w raz z Jakubem Pieczką z Niezrzeszonego Koła Teatralnego "take tam...". Warsztaty rozpoczęły się od rozgrzewki głosowej i ruchowej. Następnie dzieci czytały wiersze dykcyjne, a na zakończenie przedstawiały teatr cieni przy użyciu swojego własnego ciała.

8 i 9 czerwca zaś zaprosiliśmy właścicielkę portalu gryfnie.com. Klaudia Roksela zaprezentowała na żywym modelu tradycyjny śląski strój oraz pokazywała dawne gry i zabawy. Na pamiątkę dzieci otrzymały planszę familoka do samodzielnego złożenia, a Biblioteka wzbogaciła swój zbiór gier o nowy tytuł "Familok".

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do lektury oraz do zagrania w gry dostępne w Centrali.


Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

BM / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.