pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1717

[ZDJĘCIA] X Parafialny Festyn Rodzinny w Pawłowicach

W minioną niedzielę w ogrodach przy parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbył się X Parafialny Festyn Rodzinny. Tym razem tematem przewodnim imprezy były smerfy.

X Parafialny Festyn Rodzinny w Pawłowicach - 18.06.2017 · fot.


Ideą zabawy na świeżym powietrzu jest integracja rodzin, co oznacza, że każdy znalazł tu coś dal siebie - dzieci, rodzice, dziadkowie. Były gry i konkursy, mnóstwo łakoci dla najmłodszych i dmuchańce, na których dzieci mogły brykać gratis. Szczęśliwcy tzw. loterii pączkowej mieli szansę na wylosowanie atrakcyjnej nagrody, o ile trafili na odpowiedni pączek. Na scenie pojawiły się dzieci z ochronki sióstr Służebniczek, grupy taneczne Black Milk Crew, Dziecięcy Zespół Regionalny, Folkowianie i Zespół wokalno-instrumentalny wychowawców ośrodka Caritas z Pszczyny. Pieniądze pozyskane m. in. ze sprzedaży ciast czy loterii pomogą wyjechać na wypoczynek letni - rekolekcje dla młodzieży oazowej.

Organizacja festynu nie byłaby możliwa zaangażowania księży z pawłowickiej parafii św. Jana Chrzciciela, parafian, młodzieży oazowej oraz wsparcia licznych sponsorów. Współorganizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, który zadbał o scenę, oświetlenie, nagłośnienie, wypożyczył namioty i ławy, zapewnił obsługę techniczną imprezy (przy udziale pracowników Gminnego Zespołu Komunalnego), a także dofinansował występ tegorocznej gwiazdy - zespołu Universe - kwotą 3500 zł.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu gminy Pawłowice w wysokości 1600 zł.

W najbliższy piątek, 23 czerwca, w programie "Dojrzalsi" TVP3 Katowice o godzinie 18.00 (powtórka o 21:00) będzie można zobaczyć relację z tego wydarzenia.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.