pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 17 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1853

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Golasowicach

Od 5 do 9 czerwca Zespół Szkolno- Przedszkolny w Golasowicach obchodził XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: "Czytanie zbliża". W tym roku do wspólnego czytania zaproszone zostały babcie i dziadkowie uczniów i przedszkolaków, panie: Danuta Kufieta, Teresa Szczepek, Genowefa Klimosz, Bogusława Tomala oraz pan Władysław Czyżewski.

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Golas
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Golasowicach · fot.


Tydzień Czytania w Golasowicach rozpoczął się głośnym odczytaniem klasyka literatury dziecięcej - znanej i lubianej "Lokomotywy" J. Tuwima - jak zalecali organizatorzy OTCD. W kolejnych dniach przedszkolacy i uczniowie wysłuchali również wartościowych utworów autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z tomu: "Plaster czarownicy i inne baśnie". Czytający goście zwrócili uwagę młodych słuchaczy na pouczające prawdy płynące z tych opowiadań na tematy: przyjaźni, tolerancji, dostrzegania piękna małych, drobnych rzeczy, łamania stereotypów itp.

Dzieci miały okazję także podziwiać tradycyjny strój regionalny ze Śląska Cieszyńskiego, który specjalnie na tę okazję założyła jedna z czytających, pani Genowefa Klimosz.

Przedszkole Publiczne w Golasowicach

43-252 Golasowice
ul. Zofii Nałkowskiej 2

tel. 32 472 32 01

ZSP Golasowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.