pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1215

[ZDJĘCIA] Ponad 50 osób na wycieczce w Pieniny z Diablakiem

W niedzielę, 11 czerwca ponad 50-osobowa grupa klubowiczów udała się, by zdobyć dwie prawdopodobnie najsłynniejsze góry w Pieninach - Trzy Korony i Sokolicę. Dzięki bardzo wczesnej godzinie wyjazdu, udało się dotrzeć z Krościenka nad Dunajcem przez Przełęcz Szopka do platformy widokowej na Okrąglicy (Trzy Korony) nim pojawili się inni turyści.

Wycieczka w Pieniny - 11.06.2017 · fot.


Dokładnie w chwili, gdy ostatnia część naszej grupy opuściła platformę, pojawiło się wielu indywidualnych turystów i jedna duża grupa zorganizowana. Po zdobyciu Trzech Koron, przeszliśmy na Górę Zamkową, gdzie nasza klubowiczka opowiedziała ciekawe legendy pienińskie m.in. o Czerteżu i św. Kindze. Następnie idąc granią Pieninek, mogliśmy zaznać intensywnych, pozytywnych wrażeń z przemieszczania się po eksponowanej, lecz dobrze zabezpieczonej trasie. Trud wędrówki zwieńczyła panorama z Sokolicy, która po zmianie warunków atmosferycznych odsłoniła więcej malowniczych widoków niż dane nam było zobaczyć wcześniej z Okrąglicy. Zaś po przejściu górskiej trasy, zwiedziliśmy Krościenko nad Dunajcem, po czym indywidualnie skorzystaliśmy z tamtejszych atrakcji turystycznych.

Podczas całej wycieczki uczestnikom została przybliżona historia (szczególnie dotycząca ziemi sądeckiej) oraz zagadnienia topografii, hydrografii i geologii Pienin, a także szeroko pojętej ochrony przyrody zwłaszcza w kontekście Pienińskiego Parku Narodowego. Pogoda z każdą chwilą trwania wycieczki stawała się coraz bardziej sprzyjająca wędrówce i dobrej widzialności, zaś przyjazna atmosfera międzypokoleniowych rozmów miała pozytywny wpływ na wzajemną intensyfikację dobrego humoru.

Wycieczka w Pieniny - 11.06.2017 · fot.


Wycieczka stanowiła też okazję, by zdobyć kolejne punkty w ramach akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum", w której uczestniczy zdecydowana większość klubowiczów obecnych na wycieczce. Ta wycieczka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Pszczyńskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku. Najbliższe wyjazdy w góry planowane są na 25 czerwca, rodzinna wycieczka w Beskid Śląski oraz 16 lipca - w Beskid Wyspowy - zapisy już są prowadzone, a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie Klubu.

Wycieczka w Pieniny - 11.06.2017 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA

Komentarze