pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1948

Wycieczka otwartych serc z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych

Tej wycieczki dzieci z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie długo nie zapomną. Wspaniała pogoda i ogromna życzliwość wielu osób sprawiły, że dzieci specjalnej troski wraz z mamami i nauczycielkami miały okazję poznać uroki Brennej.

Wycieczka otwartych serc z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych - 06.2017 · fot.


U progu gminy gości serdecznie powitali wójt Jerzy Pilch oraz dyrektor OPKiS w Brennej Katarzyna Macura, dzięki którym uczestnicy wyjazdu mieli zapewnione ciekawe atrakcje m.in. pokaz w Chlebowej Chacie czy warsztaty i poczęstunek w Koziej Zagrodzie. Ciekawe były także odwiedziny w Muzeum i w Dworze Zofii Kossak. Dojazd do wszystkich tych atrakcji był możliwy dzięki wsparciu finansowemu bielskiego Parku Technologicznego oraz działającego przy szkole Stowarzyszenia "Razem".

Dzieci zwiedziły już Ustroń, Wisłę, a teraz mają możliwość dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca gościć w Brennej. To dla nich wielkie przeżycie oraz najlepsza forma poznania piękna gór, a także bogatej tradycji i kultury Ziemi Cieszyńskiej - mówi wychowawczyni klasy 4u ZS Nr 3 w Pszczynie Ewa Golda. Nie bez znaczenia jest fakt, że w organizację wydarzenia włączyło się wielu życzliwych ludzi, którzy poświęcając swój czas czy środki pokazali piękno gminny Brenna, otwierając przed niepełnosprawnymi dziećmi swoje serca.

Kasia Raszka Sodzawiczny

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.