pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 czerwca 2017
  • 9 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1109

Warsztaty albumowe w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze

Za nami:

9 czerwca o 16.00 w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbędą się warsztaty "Kobiecy album Provence Aquarius". Warsztaty będą prowadzone metodami scrapbookingu oraz mixed media przez Dorotę Kopeć - (wieloletnią instruktorkę tych technik o międzynarodowej renomie).

Provence Aquarius, Kobiór


Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania kartek, bibelotów oraz albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster, szablonów, naklejek, dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku i podgrzewaczy.

Mixed media, zwane również mix media to technika mieszana, polegająca na tworzeniu kolaży i obrazków z takich materiałów jak: pasty strukturalne, szablony, mgiełki, scrapki, papierowe kwiatki, itp. Baza do projektów mixed media to powierzchnia, która następnie będzie zdobiona. Najczęściej wykorzystywane do tego są podobrazia malarskie, drewniane deseczki oraz gruby karton. Ciekawą fakturę można uzyskać dzięki pastom strukturalnym nakładanym szpatułką przez szablon/maskę. Efekt struktury można również uzyskać przez odbicie materiału (gaza, siatka, itd.) na nałożonej paście. Poza bazą i fakturą to one tworzą cały kolaż. Cała zabawa tworzenia w tej technice polega na gustownym łączeniu różnych dekoracji: koronek, stempli, drewnianych scrapów, papierowych kwiatków, aplikacji z tkaniny oraz wykorzystaniu farb, mgiełek i tuszy.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 140 zł.

Gminny Dom Kultury w Kobiórze

43-210 Kobiór
ul. Centralna 16

tel. 32 328 85 25

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.