pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

 • 7 czerwca 2017
 • wyświetleń: 1434

[ZDJĘCIA] XIII Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach

Już po raz trzynasty spotkali się w szkolnej auli miłośnicy folkloru. Końcem maja o godzinie 9.00 rozpoczęła się bowiem coroczna impreza - święto pieśni i gwary - XIII Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Wszystkich uczestników i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Andrzej Pilis. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Powiatu Pszczyńskiego - Agata Tucka-Marek oraz Grzegorz Nogły.

XIII Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach - 25.05.2017 · fot.


Po części oficjalnej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe w dwóch kategoriach: godka i pieśniczka. Tym razem w skład jury weszli: Bogdan Dzierżawa, Małgorzata Kiełkowska i Grzegorz Pakura. W kategorii "godka" zaprezentowało się 4 uczniów, a występów w kategorii "pieśniczka" było 7 występów, w tym 2 zespoły, 2 duety i 3 solistki. Podczas części konkursowej w śpiew zaangażowana była również widownia śpiewająca krótką piosenkę: Nic nas tak nie cieszy...

Obecność wśród członków jury pana Bogdana Dzierżawy stworzyła okazję do poproszenia go o wygłoszenie monologu, dzięki któremu został laureatem konkursu "Po naszymu, czyli po Śląsku". Pan Bogdan opowiedział historię o utopcu, a na koniec wzruszył wszystkich, nawiązując do jutrzejszego święta, piosenką o mamie. Uczestnicy spotkania mieli również przyjemność obejrzenia filmu przedstawiającego gwarową wersję utworu "Romeo i Julia". Film ten zrealizowany został przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Pielgrzymowicach. Wiosenne Spotkanie z Folklorem nie mogłoby się obejść bez obecności miejscowego zespołu śpiewaczego "Niezapominajki", który i w tym roku zaprezentował się przed publicznością.

XIII Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach - 25.05.2017 · fot.


Kolejnym punktem spotkania była możliwość zwiedzenia wystawy obrazów Tatiany Czech, z którą nasza szkoła od kilku lat współpracuje oraz poczęstunek - śląski kołocz - ufundowany przez Radę Rodziców.

Po przerwie na scenie pojawili się aktorzy - nauczyciele naszej szkoły, którzy wcielili się w role baśni o Umazańcu - śląskim Kopciuszku. Żywiołowa reakcja widowni pozwala przypuszczać, że chyba wszystkim się podobało.

Nadszedł wreszcie oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników konkursu. Przewodniczący jury - Bogdan Dzierżawa odczytał protokół obrad komisji, a nagrody wręczył wójt gminy Pawłowice - Franciszek Dziendziel oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Iwona Parma.

XIII Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach - 25.05.2017 · fot.


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria "godka":
 • I miejsce: Dominik Sobczyk - SP Przyszowice
 • II miejsce: Antonina Gajda - SP Warszowice
 • III miejsce: Michaela Szkróbka - SP Warszowice

Wyróżnienie: Stanisław Kiełkowski - SP Pielgrzymowice

Kategoria "pieśniczka":
 • I miejsce: Kamila Czyż - PG3 Pielgrzymowice
 • II miejsce: Aneta Banasiak i Marta Wawrzyczek - PG3 Pielgrzymowice
 • III miejsce: Zespół śpiewaczy ZS Zebrzydowice

Wyróżnienia:
 • Zespół śpiewaczy SP nr17 Jastrzębie Zdrój
 • Katarzyna Stadler - SP Pielgrzymowice
 • Natalia Wawrzyczek - SP Pielgrzymowice
 • Hania i Marysia Skorupka - SP Pielgrzymowice


XIII Spotkanie z Folklorem w Pielgrzymowicach - 25.05.2017 · fot.


Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

SP Pielgrzymowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.