pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 6379

Muzeum Zamkowe z wyróżnieniem za wystawę "Memento Mori"

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otrzymało wyróżnienie w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2016 w kategorii "wystawy".

Wykład Sławomira Kulpy i zwiedzanie wystawy MEMENTO MORI - POCHÓWKI PANÓW PSZCZYŃSKICH, sarkofagi z krypty Promnitzów z kościoła Wszystkich Św. w Pszczynie - 17.09.2016 r. · fot.


"Memento Mori. Pochówki Panów Pszczyńskich" to ekspozycja dzięki której zwiedzający mają niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z dawnymi sposobami odbywania żałoby, przybliża historię ludzi, obyczajów, a także samego zamku.

Muzeum Zamkowe
Muzeum Zamkowe otrzymało wyróżnienie w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2016 w kategorii "wystawy". · fot.


Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku zostały ustanowione w 2006 roku i przyznawane są za osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Uroczystość wręczenia nagród Marszałka odbyła w Muzeum w Tarnowskich Górach.

Muzeum Zamkowe

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.