pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 25 maja 2017
  • 12 czerwca 2017
  • wyświetleń: 14615

[ZDJĘCIA] Jubileusz 150-lecia posługi sióstr Boromeuszek

Siostry Miłosierdzia św. Karola Boromeusza wspierają potrzebujących mieszkańców ziemi pszczyńskiej już od 150 lat. Z okazji jubileuszu, 11 czerwca w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie odbył się dzień otwarty.

150 lat posługi sióstr Boromeuszek w Pszczynie - 11.06.2017 · fot.


Do Pszczyny siostry Boromeuszki przybyły w lutym 1867r. z Nysy. Były nauczycielkami szkoły ludowej oraz pielęgnowały chorych poza domem. Swój czas Siostry całkowicie poświęcały dzieciom, które uczyły podstawowych zasad życia codziennego. Przez lata służyły w potrzebującym mieszkańcom ziemi pszczyńskiej. Obecnie pracują w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, gdzie całodobowo opiekują się 72 podopiecznymi.

- Dziękujemy za to, co robicie na co dzień. Za opiekę nad osobami, które najbardziej jej potrzebują. Za to wszystko, czym odwdzięczają się wam, czyli uśmiechem. Za każdą godzinę, dzień, noc im poświęconą. To nie jest łatwa praca pogodzić misję czynienia dobra dla drugiego człowieka z całym aparatem administracyjno-finansowym - mówił podczas rozpoczęcia uroczystości jubileuszowej starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Jubileusz 150-lecia posługi sióstr Boromeuszek w Pszczynie i okolicach - 11.06.2017 · fot.


Jubileusz rozpoczął się od uroczystej mszy w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie. Następnie w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warownej odbyły się liczne koncerty. Na scenie wystąpili m.in.: Big Band Silesia z Czechowic-Dziedzic, zespół fletowy z Radostowic oraz Młodzieżowy Chór POPP w Pszczynie "Per Spasso", Fundacja "Jestem tu" czy Carrantuohill. Goście mogli skorzystać także z licznych atrakcji.

- Papież Franciszek powiedział, żeby robić raban. Nie siedzieć spokojnie tylko działać, a w ostatnim czasie powiedział też, żeby zejść z wygodnej kanapy, ubrać dobre buty, wyruszyć i też działać. My jesteśmy właśnie w takich butach. Mój zespół, panie z terapii, moi pracownicy, moje współsiostry dziś chcemy wam umilić ten czas. Świętujcie z nami - mówiła siostra Lidia, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.

Z okazji jubileuszu została wydana okolicznościowa broszura pt. "Po śladach miłosierdzia. 150 lat posługi Sióstr Boromeuszek w Pszczynie 1867-2017".

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.