pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Rozrywka

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 1175

Sukcesy pszczyńskich zespołów na Międzynarodowym Przeglądzie

W dniach 1 i 3 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach odbył się XXIV Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" Euro-Folklor 2017. Ludowe zespoły z naszego powiatu odniosły na nim sukcesy.

Zespół Pieśni i Tańca Rudołtowice podczas Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” - 1-3.05.2017 · fot.


Nagrodę Grand Prix w wysokości 1500 zł przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca Rudołtowice. W kategorii zespołów śpiewaczych a’cappella II miejsce i nagrodę rzeczową (aparat fotograficzny) oraz nagrodę pieniężną przyznano zespołowi Wiślanie z Wisły Małej, zaś III miejsce i nagrodę rzeczową oraz pieniężną przyznano zespołowi Talizman z Pawłowic. Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom: Studzieńczanie oraz Jarząbkowianki z Pawłowic.

W kategorii zespołów śpiewaczych z towarzyszeniem instrumentów muzycznych I miejsce i nagrodę rzeczową (aparat fotograficzny) oraz nagrodę pieniężną przyznano zespołom: Dolanie z Łąki oraz Goczałkowice.

Sukces odniósł również zespól Małe Jankowianki z Pszczyny, który w kategorii dziecięcych zespołów śpiewaczych a’cappella zdobył I miejsce i nagrodę rzeczową (aparat fotograficzny) oraz nagrodę pieniężną.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze