Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 kwietnia 2017
  • 21 maja 2017
  • wyświetleń: 2105

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata - II Maszyna w Żniwach w Suszcu

Za nami:

Maszyna w Żniwach to ciężka praca na roli i trud tworzenia roli. Maszyna w Żniwach to także wytchnienie i beztroska zabawa w niedzielne przedpołudnie. To już druga odsłona Maszyny w Żniwach, projektu rozszerzenia idei festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna poza strukturę miasta.

W ramach drugiej Maszyny w Żniwach w Gminie Suszec, zapraszamy do udziału w spektaklu "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy spotkają się pod Wiatą Św. Krzysztofa przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu 21 maja o godzinie 11.30.

"Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" to spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość.

Postacią główną jest tu Kacperek - domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


Pomysł rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej działaniami kulturalnymi i artystycznymi nie jest nowy, a na Śląsku wręcz pożądany. Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna, wypełniając te założenia, stanowi uspołeczniony proces naprawy i zmiany wizerunku miasta w kontekście zmian społecznych związanych z kapitałem "nowego przemysłu" jakim staje się kultura. Koncepcja festiwalu angażuje tereny zdegradowane ekonomicznie i społecznie z powodu zmian wynikających z restrukturyzacji gospodarczej. Wskazuje takie miejsca, które ze sztuką, teatrem nie są związane, a mogą być. Szczególnie w mieście nie posiadającym budynku teatru, a posiadającym wielką tradycję teatralną sięgającą jeszcze czasów książęcych.


43-267 Suszec
ul. Ogrodowa 22

tel. 32 212 44 91
fax 32 212 44 91
kom. 664 006 906

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA