pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 19 kwietnia 2017
  • 21 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1092

Wystawa fotografii współczesnych czeskich awangardzistów

Za nami:

Od piątku, 21 kwietnia w Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" będzie można oglądać wystawę fotografii współczesnych czeskich awangardzistów. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z autorami - Jiriem Jurzykowskim i Josefem Frydrychem.

Panowie spotkali się zupełnie przez przypadek. Połączyła ich wspólna pasja - fotografia. Przypadkowe spotkanie wyrazili w potrzebie wspólnego tworzenia. W taki sposób zrodził się Pictorial Foto Beskyd, który szczyci się swoją wyjątkowością, bowiem jest to jedyny na terenach Republiki Czeskiej, który interesuje się fotografią piktorialną.

- Zamiłowanie do fotografii jest piękne, ale kiedy zostaliśmy zaznajomieni z techniką fotografii piktorialnej, oczarowała nas wszystkich i czuliśmy, ze to jest właśnie to, co chcemy w kreatywny sposób wytwarzać i przekazywać dalej - tłumaczą autorzy.

Ogromnym marzeniem fotografów było opublikowanie książki, która przyjrzałaby się uważniej nie tylko samemu pojęciu piktorializmu, ale zaoferowałaby niekończące spektrum piękności, która jest obecna w owej technice i stwarza uczucie wyjątkowości danej chwili, której jakby nawet nie było.

Wystawa fotografii współczesnych czeskich awangard

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.