pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 kwietnia 2017
  • 11 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1393

Historia Cieszyna widziana oczami kobiet w Hotelu PTTK

Za nami:

We wtorek, 11 kwietnia o godzinie 17.00 w Hotelu PTTK w Pszczynie przy ulicy Bogedaina 16 odbędzie się spotkanie z autorką kilku książek o znanych cieszyniankach pod wspólnym tytułem "Cieszyński szlak kobiet" oraz " Szlak kobiet Śląska Cieszyńskiego " - Władysławą Magierą.

Autorka jest historyczką. Jej rodzina pochodzi z obu stron Olzy, obecnie mieszka w Cieszynie. Po studiach na Uniwersytecie Śląskim podjęła pracę w Instytucie Historii w Katowicach. Później przeniosła się do Cieszyna i uczyła historii w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych. Po przejściu na emeryturę, jako przewodnik turystyczny, zajęła się promowaniem ciekawych postaci związanych z regionem. Opracowała również turystyczny szlak cieszyńskich kobiet i przyczyniła się do powstania "Uliczki kobiet " na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Podczas spotkania będzie można nabyć najnowszą książkę P. Władysławy Magiera. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorem spotkania jest Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK im. Haliny i Witolda Jakubowskich.

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Rynek 15

tel. 032 449 11 23
tel. 032 210 35 30
fax 032 210 35 30

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.