pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 436

DKK Zakątki Literackie: literatura peruwiańska

Za nami:

Zakątki Literackie w najbliższą środę o godzinie 18.30. Kontynuujemy literackie podróże.

W minionych tygodniach pojawiły się dzieła wybitnej autorki powieści, opowiadań oraz filmowych scenariuszy Eileen Chang. Było o miłości, nadziei, zdradzie, chęci przetrwania na tle dwudziestowiecznej historii Chin. Udało się dodać wyśmienitą książkę "Ostatni tancerz Mao" Li Cunxina, a także wrócić do dokonań Mo Yana, czyli chińskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2012 roku. Między uczestnikami krąży również niezwykły "Wędrowny sokół" pakistańskiego twórcy Jamila Ahmada.

Pod koniec marca przenieśliśmy się z Azji do Ameryki Południowej. Za nami peruwiański noblista Mario Vargas Llosa i kryminał "Kto zabił Palomina Molero?". 5 kwietnia jeszcze raz zagłębimy się w bogaty dorobek słynnego pisarza, myśliciela, polityka. Zajmiemy się też kolejnym mistrzem z Peru. W dyskusyjnym klubie książki czytelnicy poznają opowiadania Julia Ramóna Ribeyro, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

BM / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.