pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 marca 2017
  • wyświetleń: 2651

Festiwal Czekolady już w ten weekend na bielskim Rynku

Artykuł sponsorowany:

Już w najbliższy weekend na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej odbędzie się Festiwal Czekolady! Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Niezależnie jaką czekoladę lubimy (gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką), jedno jest pewne: kochamy ją za smak i wspaniały aromat. Czekolada jest niezwykle inspirująca - można z niej zrobić: muffiny, cake pops, naleśniki, herbatniki, tarty, lody, fondue oraz kosztować ją na gorąco. Powstają z niej rzeźby, piszą o niej piosenki i układają cytaty.

Festiwal Czekolady
fot.


W tym roku czekoladzie towarzystwa dotrzymają również inne słodkie przysmaki. Na festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od zachwycających oko i podniebienie czekoladek, jak i wszelkiego rodzaju słodkości w postaci, ciast, ciastek, cukierków oraz lizaków.

W strefie kulinarnej, wyposażonej przez firmę Amica, odbędą się pokazy i degustacje. Naszym gościem będzie Karolina Kaczmarczyk, autorka bloga "Zasmakuj w Świecie". Czekoladowe wariacje w obiadowym wydaniu znajdziecie w menu Catering Styl i Smak. Do zabawy z czekoladą, związaną z warsztatami tworzenia pralinek zaprasza firma Bosshart - prawdziwi czekoladowi pasjonaci, znawcy pralin i trufli.

Na najmłodszych gości czekać będzie strefa artystycznych i kreatywnych zabaw. W programie: malowanie czekoladą, dekorowanie domku Baby Jagi piernikami marki "Tago", projektowanie tortu urodzinowego. Mali cukiernicy będą mogli za pomocą zabawek Smoby Chef samodzielnie przyrządzić wyjątkowe smakołyki z czekolady. Od tego momentu każdy "łasuch" bez trudu przygotuje idealną dla siebie słodycz w kuchni swojej mamy.

Firma Tuban zadbała o to, aby dzieci mogły pobawić się w obłokach czekoladowych baniek mydlanych. Do przyswajania nowych umiejętności zapraszają również nauczyciele ze Szkoły Językowej Helen Doron oraz Szkoły Muzycznej Yamaha, która poprowadzi warsztaty instrumentalne. W niedzielę odbędzie się wystawa - konkurs tortów i małych form.

Sempre i Cukieteria.pl jest tegorocznym sponsorem fontanny gorącej czekolady, a o rozmaite łakocie do kaskady czekolady zadbała firma Tago.

Strefa muzyczna to liczne koncerty zespołów z Miejskiego Domu Kultury: występ akustyczny Anny Szen, zespołu Plus/Minus Kosmos, a gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Five 0'Clock Orchestra - zespół reprezentujący tradycyjny jazz.

Organizatorzy razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do udziału w akcji "Oddaj krew za torbę słodyczy". Ambulans do poboru krwi będzie czekał na dawców w sobotę (1 kwietnia) w godz. 11.00-15.00.

Zaplanujcie wolny weekend z nami, a podniesiemy Wam poziom hormonów szczęścia. Więcej szczegółów na stronie www.weform.com.pl

REKLAMA