pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 1017

[ZDJĘCIA] Pożegnanie zimy z Diablakiem

Jednak w tych troszkę wyższych górach jest jeszcze typowa zima - dużo śniegu oraz odczuwalny mróz. Właśnie w takich zimowych warunkach, w niedzielę 19 marca grupa klubowiczów Diablaka wzięła udział w kolejnej w tym roku wycieczce.

Pożegnanie zimy z Diablakiem - 19.03.2017 · fot.


Trasa wycieczki prowadziła z Buczkowic przez Lanckoronę (831 m n.p.m.) na Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i dalej przez Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.), Kopę Skrzyczeńską (1189 m n.p.m.), Malinowską Skałę (1152 m n.p.m.), Malinów (1114 m n.p.m.) na Przełęcz Salmopolską (918 m n.p.m.). Cała trasa liczyła około 16 km i niespełna 1000 m sumy podejść. Spora grupa turystów, która wybrała się na wycieczkę zorganizowaną przez UKST "Diablak" przeszła tę trasę bardzo sprawnie, pomimo zimowych warunków, analizując po drodze panoramki nie tylko beskidzkie. Dzięki dobrej pogodzie widoki były bardzo przyzwoite i można było zobaczyć wiele pasm górskich.

W trakcie wycieczki uczestnicy odpoczęli w schronisku na Skrzycznem, zaś dodatkowymi elementami wyjazdu były okazje do zobaczenia: wejścia do Jaskini Malinowskiej zwanej też Malinowską Jamą oraz drewnianego kościoła p.w. Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. W trakcie wycieczki turystom przybliżona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe, budowa geologiczna, a także przedstawione liczne ciekawostki związane z elementami występującymi na trasie wycieczki.

Pożegnanie zimy z Diablakiem - 19.03.2017 · fot.


Jako zarząd UKST "Diablak" cieszymy się zainteresowaniem wycieczkami przez nas organizowanymi. Do udziału w tych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Na najbliższą wycieczkę zapraszamy w niedzielę, 23 kwietnia, a jej celem jest Pasmo Przedbabiogórskie, czyli wyjazd z serii "Beskidy mniej znane". Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Pożegnanie zimy z Diablakiem - 19.03.2017 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

W najbliższym czasie planujemy następujące wyjazdy/imprezy:
1 kwietnia - IV Rajd Górski Dla Uczniów Szkół Podstawowych
23 kwietnia - wycieczka w Pasmo Przedbabiogórskie
7 maja - wycieczka Rodzinna w Beskid Śląski
14 maja - wycieczka w Tatry

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Pożegnanie zimy z Diablakiem - 19.03.2017 · fot.


Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA

Komentarze