pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 marca 2017
  • 14 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1190

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - spotkania, prelekcje, wystawy

Kolejny już raz pasjonaci podróży mieli okazję spotkać się i posłuchać relacji ludzi, dla których podróżowanie stało się sposobem na życie. Okazją do tego stał się III Dzień Podróżnika organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminne Koło PTTK.

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


Pomieszczenie i sprzęt techniczny na większość spotkań udostępnił Gminny Ośrodek Kultury. Podróżnicy zawitali do wszystkich bibliotek, by tam młodzieży szkolnej i dorosłym opowiedzieć o swojej pasji.

Jak zachować się, gdy kangur wyskoczy nam na drogę? Czy istnieje na świecie wyspa, którą zamieszkuje jeden człowiek wraz z pingwinami? Na te pytania uczniowie szkół podstawowych w Warszowicach oraz Krzyżowicach otrzymali odpowiedzi na zajęciach przeprowadzonych przez Anitę Czerner-Lebedew, która zabrała ich w podróż do odległej Australii.

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


Małgorzata Zdziechowska dziennikarka i podróżniczka, której pasją są zwierzęta, podczas spotkań w czytelni GBP oraz filii Osiedle z ogromną pasją opowiedziała o swoich niezwykłych podróżach i spotkaniach z przyrodą. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


Wojciech Mura, który przez rok żeglował przez wyspy Pacyfiku, Nową Zelandię i Australię, swoimi wrażeniami z tej niezwykłej wyprawy podzielił się z młodzieżą z gimnazjum w Pawłowicach.

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


Podczas spotkań w Pielgrzymowicach i Golasowicach podróżnik - Zdzich Rabenda zachęcał uczniów do zwiedzania Polski. W czasie prezentacji pokazał, jak piękny i gościnny jest nasz kraj widziany z perspektywy wody. Opowiedział o swojej wyprawie od Bugu po Bałtyk, w którą wyruszył dmuchanym kajakiem.

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


W Sali Bankietowej Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Robertem Gondkiem - podróżnikiem, fotografem, pasjonatem biegów i jazdy na rowerze, zafascynowanym Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Od niedawna poświęcił się swojej pasji, która stała się zawodem i sposobem na dalsze życie. Opowiedział o swoim projekcie "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".

"Dzień podróżnika" w Pawłowicach - 10.04.2017 · fot.


Na zakończenie III pawłowickiego Dnia Podróżnika odbyła się prelekcja Marcina Chałupki - fotografa i podróżnika, dotycząca Gruzji. Prezentacji towarzyszyła wystawa zdjęć - Gaumardzos Sakartvelos. Gość w niebanalny sposób opowiedział zarówno o przyrodzie i krajobrazach, jak i lokalnych zwyczajach, tradycjach oraz codziennym życiu mieszkańców tego urokliwego i wciąż mało znanego miejsca.

BM / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.