pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 marca 2017
  • wyświetleń: 1760

[WIDEO i ZDJĘCIA] XV Pszczyńskie Spotkania Profilaktyczne

Nieporozumienia, kłótnie i złość oraz pierwsze uzależnienia były tematem XV już Pszczyńskich Spotkań Profilaktycznych. W tym roku odbyły się w Stajniach Książęcych pod hasłem "Muzeum- alternatywą dla uzależnień". Przeprowadzone w formie konkursu warsztaty miały zobrazować nurtujące młodzież problemy. Wartość artystyczną i profilaktyczną prezentowanych przez uczniów scenek oceniali pracownicy muzeum, pedagodzy, zaproszeni goście i pszczyńscy policjanci.

XV Pszczyńskie Spotkania Profilaktyczne - 03.2017 · fot.


W składzie jury zasiedli przedstawiciel pszczyńskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, pedagodzy i pracownicy muzeum. Poczynaniom artystycznym uczniów przyglądali się także policjanci z pszczyńskiej komendy.

Uczniowie dziesięciu szkół podstawowych, którzy zgłosili się do konkursu, musieli sprawdzić się w dwóch konkurencjach. Ich zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej scenki i stworzenie, nawiązującego do jej treści, plakatu. Scenariusze mini-przedstawień obejmowały bardzo różne problemy dotyczące młodzieży. Głównie poruszane były tematy uzależnień i związanych z tym używek i agresji.Warte zwrócenia uwagi było to, że dzieci nawiązały do książęcych wnętrz i własnoręcznie przygotowały rekwizyty oraz zadbały o odpowiednie kostiumy. Wspólnie z opiekunami, wybrały również historie, bajki i baśnie, które, po nieznacznej przeróbce, stawały się poetycką przestrogą przed nałogami. W nowej odsłonie, można więc było zobaczyć "Kopciuszka", "Dziewczynkę z zapałkami" i opowieści ze starożytności a także z prehistorii. W tym roku, wszyscy podkreślali, że poziom przygotowanych przedstawień był niezwykle wyrównany i z pewnością na miarę jubileuszowych spotkań profilaktycznych.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.