pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 28 lutego 2017
  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2903

Obrazy Pawła Widery na Przeglądzie Nowa Awangarda

Za nami:

W piątek, 3 marca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbył się wernisaż wystawy Przegląd Nowa Awangarda, na którym pojawią się obrazy mieszkańca powiatu pszczyńskiego, Pawła Widery wśród dzieł innych malarzy.

Obrazy Pawła Widery na Przeglądzie Nowa Awangarda · fot.


I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda składa się z części konkursowej oraz wystawy zakwalifikowanych przez Jury prac. W skład Jury wchodzą: Marek Kamieński, Irma Kozina, Johann Bros, Monika Paca - Bros, Agnieszka Nowak, Daria Dutkiewicz. Dla uczestników Przegląd jest możliwością zaprezentowania swojej twórczości licznemu gronu odbiorców. Wyróżnieni artyści zostaną uhonorowani statuetkami Angelusów oraz nagrodami pieniężnymi.

Chęć udziału w Przeglądzie zgłosiło ponad 100 artystów, z czego ostatecznie wybrano 83, w tym mieszkańca naszego powiatu, Pawła Widerę. Są to zarówno artyści profesjonalni, jak i nieprofesjonalni, w różnym wieku, z większym lub mniejszym doświadczeniem. Zgłoszenia były nadsyłane nie tylko z różnych zakątków Polski, ale także z zagranicy, m. in. z Niemiec, Holandii, Belgii oraz Kanady. Zgłaszane prace mogły być wykonane w dowolnym medium i technice. Ta otwarta formuła wydarzenia zapewniła szeroki wachlarz propozycji, nurtów i stylistyk.

Szyb Wilson w Katowicach, wystawa
Wystawa Przegląd Nowa Awangarda · fot.


I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda powstał, by zapoznać odbiorców z aktualnymi tendencjami w polskiej sztuce oraz by promować nowych twórców. Jego celem jest przede wszystkim zgromadzenie najciekawszych przykładów praktyk artystycznych, które można by określić mianem "Nowej Awangardy".

Przegląd Nowa Awangarda

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.