pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 1 lutego 2017
  • 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 1201

Poezja - po co Ci to? Cykl spotkań dla czytających poezję i piszących

Za nami:

"Poezja - po co Ci to?" - pod takim hasłem rozpoczyna się cykl spotkań dla czytających poezję i piszących, często tylko do tzw. szuflady. Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu zaprasza zainteresowanych poezją oraz tych, którzy nie wiedzą dlaczego inni ją lubią, na pierwsze spotkanie w piątek, 17 lutego o godzinie 17.00.

Będzie to dzień wyjątkowy, ponieważ gościem będzie Ewa Witke, laureatka wielu konkursów poetyckich, autorka tomików wierszy wydanych drukiem, uczestniczka warsztatów poetyckich prowadzonych przez krytyka literackiego Macieja Szczawińskiego, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich, Wiceprezes Fundacji Otwartych Na Twórczość. Pani Ewa jest mieszkanką gminy Suszec i nietuzinkową osobą - aktywna sportowo, z wieloma pasjami, ciekawa ludzi i świata, a poezja pozwala Jej wyrazić swoje emocje i pisać także o ważkich sprawach.

- Powracamy do działalności Biblioteki sprzed lat, kiedy to organizowano wieczory literacko-muzyczne (z cyklu "Suszeckie Spotkania Kulturalne"), w czasie których miłośnicy poezji mogli publicznie zaprezentować swoją twórczość oraz brać udział w ogłaszanych regionalnych i ogólnopolskich konkursach poetyckich (zgłaszanych i wysyłanych przez bibliotekę). Wieczór autorski i spotkanie z p. Ewą jest ku temu okazją - tłumaczą organizatorzy.

- Prosimy wszystkich "piszących" o przyniesienie swoich utworów (lub wcześniejsze nadesłanie na adres e-mailowy: gbp@suszec.pl) oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach z myślą o utworzeniu Koła Miłośników Poezji. Fascynaci poezją (nie tylko młodzi) będą mieli zagwarantowaną opiekę merytoryczną Pani Ewy, a miejscem spotkań będzie Biblioteka w Suszcu, kontakt telefoniczny: (32) 448-86-92 - zachęcają.

Poezja - po co Ci to?
fot.

Gabriela Folek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.