Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 czerwca 2005
  • wyświetleń: 2639

CEHA na legalu

CEHA na legalu


Miło nam poinformować, iż Pszczyńsko-Bielska grupa CEHA podpisała umowę wydawniczą z warszawską wytwórnią RAP-IN. Wynikiem współpracy będzie debiutancka płyta zespołu, zaplanowana na maj 2006 roku. Album będą promować 2 klipy.

Grupa CEHA jest czwartym wykonawcą, z którym RAP-IN podpisało umowy wydawnicze. Już w październiku 2005r. ukaże się album MASSEYA, a na początku 2006r. zaplanowany jest debiut zespołu MENSENTIS. W planach jest również drugi album producencki DJa K-DETa. Pierwszy album tego artysty - „INSTYNKT” ukazał się w listopadzie 2004, nakładem RRX/RAP-IN.

ceha@wortalhh.org

Biografia:

CeHa czyli kolektyw trzech Śląskich miast... Pszczyny, Bielska-Białej, Tychów. Grupa powstała początkowo w listopadzie 2002 roku, w której skład wchodzili wówczas Cezet oraz Hesik. Hesik zajął się tworzeniem rapu już w 1995 roku, czego wynikiem do 2002 roku było wypuszczenie w miasto siedmiu solowych płyt, Cezet natomiast rozpoczął tworzyć dwa lata później, czego wynikiem jest dotychczasowa jedna solówka oraz ponad setka kawałków nagranych "bez celu".

Po ponad siedmiu miesiącach pracy, wychodzi na światło dzienne pierwsza (57 minutowa) płyta pod szyldem CeHa - "Cel Osiągnięty". Klipy promujące tę płytę można zassać z oficjalnej strony zespołu www.CeHa.o7.pl. Single promujące tę płytę to jedne z większych hitów koncertowych. Warstwą muzyczną utworów zajmuje się Hesik, u którego na domowym sprzęcie rejestruje się większość materiału, natomiast za sprawą Cezeta kawałki nabierają ciekawego kształtu ze względu na w większości śpiewane refreny, co decyduje jednocześnie o oryginalności i niepowtarzalności CeHa.

W kwietniu 2004 roku światło dzienne ujrzał drugi nielegal chłopaków zatytułowany "Dwutlenek Węgla". W międzyczasie nagrywania drugiej płyty do składu dołączył Dj MaH (znany m.in. z pierwszej płyty Płonącego Squotu), chłopaki także wzięli udział jako gość muzyczny w programie "Poplista" (pierwszy hip hopowy skład z undegrundu), który emitowany jest w każdą niedziele w telewizji Polsat (24 listopad 2003). Na drugiej płycie gościnnie wystąpili m.in. Gorzki (EK) oraz ćwierćfinalistka nadawanego w Polsacie programu Idol - Biibi.

Mocną stroną chłopaków z CeHa są koncerty, których zagrali około pięćdziesięciu w całej Polsce (pełen spis poniżej). Wybrane foto-relacje z koncertów możecie Państwo znaleźć na stronie składu w dziale koncerty (www.ceha.o7.pl).

Początkiem kwietnia 2005 roku ukazał się już trzeci nielegal : CeHa "W Przedsprzedaży". Gościnnie udział wzięli m.in Aro, Nalef, Bu (P.U.P) oraz Masia. Obecnie skład pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się nakładem "Rap-in records" w maju 2006 roku.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA