pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 stycznia 2017
  • 1 lipca 2017
  • wyświetleń: 50821

Dni Pszczyny 2017: obok Lady Pank i Cree wystąpią muzycy z Pszczyny

Coraz bliżej Dni Pszczyny! Tegoroczne święto miasta odbędzie się 19 i 20 sierpnia. W sobotę na dużej scenie wystąpi zespół Cree, w niedzielę na zakończenie Dni Pszczyny wystąpi największa gwiazda - Lady Pank. Spoglądając na program koncertów, niewątpliwie tegoroczna impreza powinna być najbardziej "pszczyńska" z dotychczasowych edycji.

dni pszczyny, muzeum
Dni Pszczyny to największa plenerowa impreza w naszym mieście. Od wielu lat odbywa się w Parku Zamkowym. · fot.


Dni Pszczyny 2017 odbędą się 19 i 20 sierpnia na terenie Parku Zamkowego. Tradycyjnie głównymi atrakcjami będą występy muzycznych gwiazd, choć - jak zawsze - sporo będzie się działo również w wielu innych miejscach.

W tym roku w Pszczynie wystąpią zespoły Cree z Sebastianem Riedlem (koncert w sobotę) oraz Lady Pank (w niedzielę). Pierwszy z zespołów, z frontmanem w osobie Sebastiana Riedla, notabene mieszkańcem naszej gminy, to gwarancja sporej dawki blues rocka. To gwarancja niepowtarzalnego klimatu przy takich piosenkach jak: "Wierzyć chcę w marzenia" i "Na dnie twojego serca".Drugiego z zespołów, czyli Lady Pank, specjalnie przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat gwiazdy estrady i autorzy dużej liczby piosenek, które wpisywały się w życiorysy kolejnych pokoleń słuchaczy. "Kryzysowa narzeczona", "Zawsze tam gdzie ty" i "Zostawcie Titanica" to zapewne tylko kilka z mnóstwa znanych utworów, które usłyszymy w sierpniu w Pszczynie.Cree i Lady Pank to główne gwiazdy Dni Pszczyny 2017, ale nie jedyne. W sobotę na dużej scenie wystąpi związany z Pszczyną Kabaret Łowcy. B. Kto pojawi się na występie, ten może być pewien, że uśmiech z jego twarzy szybko nie zniknie.

Po kabarecie zagra ekipa Spolish Radio. Pszczyński zespół dał się już poznać publiczności, występując między innymi podczas ubiegłorocznych Dni Pszczyny (lecz wówczas na małej scenie na rynku) i podczas wrześniowego Żubrowiska. Teraz będzie miał okazję, by zaprezentować się przed większym gremium.Następnie przyjdzie czas na zwycięzce ubiegłorocznego Żubrowiska - grupę Dream Atlas. Zespół grający progresywnego rocka powstał pod koniec 2015 roku. Skład tworzą młodzi muzycy mający już swoje doświadczenie studyjne, sceniczne oraz kompozytorskie. Muzyka grana przez Dream Atlas jest próbą połączenia klasycznego brzmienia rocka z nowymi rozwiązaniami brzmieniowymi, wycieczkami w inne rytmy.Ostatnim zespołem, który wystąpi przed grupą Cree będzie Krzywa Alternatywa z Oświęcimia. Grupa, która wykonuje muzykę alternatywną z domieszką rocka, reggae i ska, jest laureatem wielu konkursów i przeglądów. Była uczestnikiem "Must Be The Music" na antenie telewizji Polsat oraz w programów "Kawa czy Herbata?" oraz "Się kręci".Niedzielne występy rozpoczną się przedstawieniem dla dzieci. O godzinie 16.30 jako pierwsze muzyczne wydarzenie zapowiadany jest koncert jazzowo-funkowego zespołu Plessound z Pszczyny.O 18.00 na dużą scenę wyjdzie górnośląski Funk Da System, a tym samym parkiem zawładnie muzyka w klimatach funk, soul, disco z dużą nutą improwizacji. Grupa powstała w 2013 roku i przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.Kolejnym muzykiem, który wystąpi na scenie w Parku Zamkowym będzie Antek Smykiewicz, finalista " The Voice of Poland" i uczestnik "Must Be the Music. Tylko muzyka". W 2015 roku ukazał się jego debiutancki singel "Pomimo burz", który został napisany i skomponowany przez Marka Kościkiewicza, a rok później wydał pierwsza studyjną płytę.W niedzielę najmocniejszym muzycznym akcentem będzie jednak wspomniany występ zespołu Lady Pank. Po ich występie odbędą się widowiskowe pokazy pirotechniczne.

Dni Pszczyny 2017 poprowadzą Katarzyna Chlebny oraz Karol Wolski, który również jest mieszkańcem gminy Pszczyna.

new / pless.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze