pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 listopada 2016
  • 12 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2725

[ZDJĘCIA] Koncertem dziękowali za 25 lat samorządności gminy Kobiór

W niedzielę, 27 listopada w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się koncert, który był dziękczynieniem za minione 25 lat samodzielnego funkcjonowania Gminy Kobiór oraz za pomyślne ukończenie remontu kobiórskiej świątyni.

Koncert Wielkiej Klasyki w Kobiórze - 27.11.2016 · fot.


W koncercie wystąpił chór Ex Animo z Kobióra oraz soliści: Dagmara Kołodziej (sopran), Justyna Kopiszka (alt), Rafał Talarczyk (tenor) oraz Patryk Wyborski (bas). Chórowi i solistom towarzyszył zespół kameralny w składzie: kwartet smyczkowy Dell’Arte i pani Dorota Adamczak na organach. Całość przygotował i poprowadził dyrygent chóru Ex Animo - Marcin Wielgat.

Koncert rozpoczął się od średniowiecznego hymnu "Gaude Mater Polonia". Następnie, zgromadzeni licznie w kobiórskiej świątyni, usłyszeli uroczyste "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" G.F.Haendla. W programie koncertu znalazł się także utwór "Panis Angelicus" i kilkukrotnie już wykonywane w Kobiórze, piękne opracowanie "Ave verum" Karla Jenkinsa.

Koncert Wielkiej Klasyki w Kobiórze - 27.11.2016 · fot.


Część główną koncertu stanowiły dwa arcydzieła muzyki klasycznej - "Missa Brevis Sancti Joannis de Deo" (Mała Msza Organowa) Franza Josepha Haydna oraz "Lytaniae Laureatanae de Beata Maria Virgine" (Litania Loretańska) Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Nagrodzony gromkimi brawami chór wraz z solistkami i muzykami ponownie wykonał "Ave verum" na zakończenie koncertu, który odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kobiór, firmy Doster i innych anonimowych sponsorów oraz pod patronatem Gminnego Domu Kultury.

Koncert Wielkiej Klasyki w Kobiórze - 27.11.2016 · fot.


Członkowie chóru Ex Animo składają podziękowania ks. proboszczowi Damianowi Suszce za życzliwość, wsparcie i udostępnienie świątyni, państwu Myszor (Studio Efekt) za wideorejestrację, panu Edwardowi Utracie za fotograficzne udokumentowanie koncertu, drukarni Widrymm za wydrukowanie plakatów, panu Andrzejowi Chlebickiemu (Alfa Foto Chlebiccy S.J.) za opracowanie graficzne plakatów i zaproszeń oraz wspaniałej publiczności - za przyjęcie zaproszenia i tak liczną obecność na koncercie Wielkiej Klasyki w Kobiórze.

Koncert Wielkiej Klasyki w Kobiórze - 27.11.2016 · fot.

Chór Ex Animo

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.