pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 25 października 2016
  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 834

Jesienne wieczory filmowe w Kobiórze: drugie spotkanie

Za nami:

Po dość udanym pierwszym z Jesiennych wieczorów filmowych Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna zaprasza na wieczór drugi, który już w najbliższą niedzielę od 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury.

W programie dwa ciekawe filmy. Tym razem sięgniemy także po dorobek kinematografii europejskiej - jednym wyświetlonych z filmów będzie produkcja brytyjska.

Pierwszy film opowiada o genialnym naukowcu, rozwoju jego choroby, rodzącej się miłości i rozpadzie małżeństwa. Film w 2015 roku został uhonorowany statuetką Oskara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Ponadto zgarnął także wiele innych nagród filmowych. Obraz wyreżyserował James Marsh, a występują w nim m.in. Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox czy Emily Watson.

Natomiast na drugim z filmów możemy doznać nieco strachu. Wyreżyserowany przez Stevena Soderbergha obraz opowiada o przeżyciach małżonki, która po aresztowaniu męża poddaje się eksperymentalnej terapii psychiatrycznej. Ta zamienia jej życie w piekło. W filmie grają m.in. Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones czy Channing Tatum.

- Zapraszamy na ciekawe kino bez reklam, popcornu, ale z darmowym parkingiem. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i profilach KIK na Facebooku i Google+ - zachęcają organizatorzy.

Kolejne daty to 13 i 20 listopada oraz 4 grudnia - spotkanie z Kłykiem. Wstęp na wszystkie wieczory jest wolny. Filmy będą wyświetlane z DVD.

Cykl Jesienne wieczory filmowe jest realizowany dzięki dotacji z programu Działaj Lokalnie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii, a udzielonej nam przez Centrum Społecznego Rozwoju z Łazisk Górnych.

wieczór 2

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.