pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 17 października 2016
  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 1509

Jesienne wieczory filmowe, czyli powrót kina do Kobióra

Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna zaprasza do kina w ... Kobiórze. Kto jeszcze pamięta kino Leśnik w kobiórskim Domu Kultury? A nawet, jeśli nie pamięta, to w najbliższym czasie będzie miał okazję zaliczyć kilka wieczorów filmowych, bo dzięki uzyskanej dotacji kino wraca do Kobióra, choć na razie jedynie na pięć wieczorów.

Podczas pierwszych czterech wieczorów widzowie zobaczą po dwa filmy kina amerykańskiego i europejskiego. Ostatni, piąty wieczór będzie spotkaniem ze znanym i cenionym filmowcem Józefem Kłykiem, który opowie o swoim najnowszym dziele połączonym z emisją tego filmu.

Pierwszy seans filmowy odbędzie się już w niedzielę, 23 października o godzinie 18.00 -pierwszy film i o godzinie 20.30 - drugi film.

- Pierwszy film, który wyświetlimy tego dnia, to amerykański film przygodowy z 2015 roku. Jego reżyserem jest Alejandro Gonzalez Iñárritu. Zdobył on w tym roku 3 Oscary w najważniejszych kategoriach, czyli za reżyserię, zdjęcia i grę aktorską - główną rolę brawurowo zagrał Leonardo Di Caprio. Drugi film jest ekscentryczną komedią z 2014 roku w reżyserii Wesa Andersona. Zdobył 4 Oscary, a w obsadzie możemy znaleźć plejadę gwiazd, występują m.in. Ralf Fiennes, Edward Norton, Adrien Brody, Bill Murray, Willem Defoe czy Jude Law - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Kolejne daty to 30 października, 13 i 20 listopada oraz 4 grudnia - spotkanie z Kłykiem. Wstęp na wszystkie wieczory jest wolny. Filmy będą wyświetlane z DVD.

Szczegółowych informacji o seansach można szukać stronie internetowej wwwspolkom.pl oraz na Facebooku.

Cykl Jesienne wieczory filmowe jest realizowany dzięki dotacji z programu Działaj Lokalnie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii, a udzielonej nam przez Centrum Społecznego Rozwoju z Łazisk Górnych.

Jesienne wieczory filmowe

BM / pless.pl, źródło: spolkom.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.