Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 października 2016
  • wyświetleń: 6398

W nowym centrum tenisowym gry będą uczyć się także przedszkolaki

Nowo powstałe Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie chce być nie tylko obiektem pełniącym rolę miejsca do gry dla dorosłych, ale również kształcić najmłodszych adeptów tego sportu. Na ręce burmistrza została właśnie złożona propozycja organizacji "Przedszkola z tenisem", czyli zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

śląskie centrum tenisa
Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie · fot.


"Przedszkole z tenisem" to propozycja złożona w Urzędzie Miejskim przez Fundację Pszczyńska Akademia Tenisowa. Jej prezesem jest Wojciech Pękała, właściciel Śląskiego Centrum Tenisa.

Oferta zakłada organizację zajęć tenisowych w Śląskim Centrum Tenisa dla dzieci z pięciu przedszkoli w Pszczynie przez okres 79 dni. W tym czasie odbędą się w sumie 53 zajęcia tenisowe. Dzieci będą miały zapewniony przejazd oraz zajęcia pod okiem dwóch trenerów. Jak czytamy w dalszej części oferty, zajęcia zapewnią dzieciom zrównoważony rozwój fizyczny i motoryczny oraz naukę podstaw tenisa ziemnego. Fundacja wyceniła swoją ofertę na 17 tysięcy złotych (w tym 10 tysięcy dotacji).W otwartym we wrześniu SCT do dyspozycji sportowców są cztery wewnętrzne korty Rebound Ace®, cztery korty zewnętrzne z nawierzchnią ziemną z mączką ceglaną oraz wielofunkcyjne boisko, które w razie potrzeby można zamienić w dziewiąty kort.

Lokalizacja - Pszczyna, ul. Bieruńska 78

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA