Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 lipca 2016
  • wyświetleń: 1149

Młodzi strażacy z wizytą w Plossberg

W środę, 13 lipca przedstawiciele goczałkowickiej Młodzieżowej Drużyny Strażackiej wyruszyli na pięciodniowy wyjazd do Bawarii, w ramach wizyty partnerskiej, związanej z podpisaniem umowy o nawiązaniu współpracy pomiędzy gminą Goczałkowice-Zdrój, a gminą Plossberg.

Młodzi strażacy z Plossberg - 07.2016 · fot.


Kilkunastoosobowa grupa (w skład której wchodziła m.in. wójt Gminy, dyrektor GOK-u oraz przedstawiciele OSP Goczałkowice) dotarła do Niemiec w późnych godzinach popołudniowych. Na miejscu, po zakwaterowaniu w klimatycznym zajeździe Waldnaabsee na gości z Polski czekała uroczysta kolacja powitalna, w której uczestniczył burmistrz Plossberg - Lothar Muller.

Pierwszego dnia pobytu w Niemczech, niekorzystne warunki atmosferyczne zmusiły gospodarzy do zweryfikowania zaplanowanego wcześniej programu wizyty. Zamiast wędrówki do czeskich Havran, młodzież została zaproszona do odwiedzenia budynku ratusza, w którym znajduje się muzeum poświęcone bożonarodzeniowym szopkom oraz kontynuowanej po dziś dzień w Plossberg tradycji wykonywania pieców do wytapiania szkła, a następnie obejrzała oddaną do użytku w ubiegłym roku szkołę podstawową. W dalszej części, w godzinach popołudniowych młodzi strażacy wraz z miejscowymi przyjaciółmi, poznanymi w trakcie ubiegłorocznej wizyty Niemców w Goczałkowicach rozegrali towarzyski turniej gry w kręgle. Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem, na którym oprócz burmistrza obecni byli przedstawiciele Rady Gminy Plossberg.

W piątek, ok. godz. 10.00 cała grupa odwiedziła park historyczny Barnau, w którym prezentowana jest odtworzona według archeologicznych ustaleń dawna zabudowa z okresu średniowiecza. Kolejną z atrakcji zaplanowanych na ten dzień był przejazd do malowniczej doliny Waldnaabtal połączony z kilkukilometrowym trekkingiem po górach. Piątkowy wieczór dla wszystkich zakończył się szczególnie. Wraz z wójtem gminy - Gabrielą Plachą, goczałkowicka młodzież w miejscowym Domu Kultury świętowała 50. urodziny burmistrza, na których Lothar Muller przywitał oficjalnie swych przyjaciół z Polski. Warto wspomnieć, że na uroczystości było obecnych ponad 300 zaproszonych osób.

Ostatni dzień pobytu w Bawarii okazał się bardzo intensywny. W pierwszej kolejności, członkowie goczałkowickiej młodzieżówki spotkali się ze strażakami z Beidl, jednej z dzielnic Plossberg na wspólnych zajęciach pożarniczych. Następnie, o godz. 14.00 uczestniczyli w oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy gminami, a wieczorem mieli okazję wziąć udział w nieco mniej formalnym wydarzeniu - festynie miejskim organizowanym corocznie w parku Aug. Horn. W drodze powrotnej, organizatorzy przygotowali dla młodych strażaków ostatnią niespodziankę - czterogodzinne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych stolic Europy - czeskiej Pragi, która znajdowała się na trasie przejazdu. Z przyjaciółmi z Niemiec, młodzież i reszta uczestników wyjazdu spotka się ponownie za rok, kiedy to w ramach obchodów 25-lecia gminy goście z Plossberg ponownie odwiedzą Goczałkowice.

wiktoria / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA