pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 25 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1806

Gimnazjaliści z Goczałkowic wystąpili w spektaklu "Shrek" - zdjęcia

W dniach 13-16 czerwca uczniowie gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju siedmiokrotnie zaprezentowali na terenie swojej szkoły przedstawienie pt. "Shrek".

Spektakl "Shrek" w Goczałkowicach-Zdroju - 13-16.06.2016 · fot.


Tę zabawną, ale i wzruszającą historię o przyjaźni, bezinteresownej pomocy i akceptacji siebie obejrzało około 600 osób: uczniowie , nauczyciele, a także absolwenci w/w szkoły, Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach - Zdroju oraz Sanatorium "Stokrotka".

Trwające ponad godzinę widowisko jest efektem pracy grupy teatralnej "Talencik" działającej od października 2015 roku na terenie gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju. Tworzą ją uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, w sumie 20 osób. Przykładem lat ubiegłych grupa dzieli się na sekcję aktorską i dekoracyjną.

Młodzi aktorzy przez cały rok spotykali się regularnie na swych zajęciach, na których wspólnie ze swoją instruktorką, panią Bogną Kroker, tworzyli scenariusz, choreografię i scenografię do swojego przedstawienia.

Spektakl nie jest wiernym odwzorowaniem filmowej wersji "Shreka". Niektóre kwestie skrócono, inne rozbudowano, a jeszcze inne dodano. Każdy uczestnik grupy otrzymał swoją rolę, którą następnie pod okiem opiekunki szlifował cały rok.

Cała scenografia oraz kostiumy, w których wystąpili uczniowie tworzone były zarówno przez nich samych, sekcję dekoracyjną , rodziców oraz babcie. Widowisko wzbogacono o efekty świetlne i dźwiękowe, co dodatkowo wpłynęło na jego atrakcyjność.

Po przedstawieniu grupa zapraszała do wspólnej zabawy, rozdawała karteczki ze swoim pamiątkowym zdjęciem oraz obsadą aktorską. Widowisko wszystkim bardzo się podobało , o czym świadczyły zarówno brawa, jak i kolejka po autografy.

Młodzi artyści mają nadzieję, że wszyscy zrozumieli przesłanie ich spektaklu. A brzmi ono tak: "Nie szata zdobi człowieka, ale jego wnętrze. Każdy na swój sposób jest piękny i ma prawo do szczęścia oraz miłości".

Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Powstańców Śląskich 3

tel. 32 212-71-89

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.