pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 23 maja 2016
  • 25 listopada 2016
  • wyświetleń: 2872

Przyznano nagrody w konkursie "Migawka z gminy Pawłowice"

Droga mleczna, traktor w polu rzepakowym, jelonek i gminne pejzaże zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym "Migawka z gminy Pawłowice 2016".

Wręczenie nagród w konkursie "Migawka z gminy Pawłowice" - 18.11.2016 · fot.


W piątek, 18 listopada, wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego "Migawka z gminy Pawłowice 2016" i otworzył wernisaż wystawy pokonkursowej. Celem konkursu była popularyzacja sztuki fotografii oraz promocja gminy Pawłowice jako miejsca ciekawego i atrakcyjnego, wartego upamiętnienia na zdjęciach. Tematem Konkursu było wykonanie na terenie gminy Pawłowice fotografii ukazującej w ciekawy, artystyczny sposób różne oblicza gminy: miejsca, wydarzenia, ludzi. W konkursie wzięło udział 18 osób. Przeważająca liczba zdjęć dotyczyła miejsc, a w szczególności krajobrazów gminy, rzadko na fotografiach pojawiali się ludzie. Nikt z autorów nie przedstawił też wydarzenia, które miało miejsce w gminie.

Komisja Konkursowa w składzie: Franciszek Dziendziel - Wójt Gminy Pawłowice, Przewodniczący Komisji, Marek Karaś - fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Ewa Krzowska - mgr inż. chemii i fotografka, prowadzi Studio Fotograficzne Zofia Tchórz w Pawłowicach, Beata Cyganek - kierownik Referatu Promocji i Integracji Europejskiej po zapoznaniu się z materiałem zdjęciowym wybrała 28 fotografii, które w ostatnim tygodniu października walczyły o zwycięstwo i nagrodę internautów. Zwycięzcą w konkursie internetowym został Paweł Bańczyk za zdjęcie koziołka na torach, zdobywając 36,2% głosów. Otrzymał on nagrodę finansową w wysokości 300 zł.

koziołek na torach
Koziołek na torach · fot.


Komisja zdecydowała również o przyznaniu następujących nagród:
- wyróżnienie - bon podarunkowy o wartości 200 zł - Adrian Mendrela z Pielgrzymowic za zdjęcie Nocne Opylanie Rzepaku Przez Spółdzielnię Przyjaźń Golasowice

Nocne Opylanie Rzepaku, traktor
Nocne Opylanie Rzepaku Przez Spółdzielnię Przyjaźń Golasowice · fot.


- wyróżnienie - bon podarunkowy o wartości 200 zł dla Mateusza Paszka z Rybnika za cykl Krajobraz Pawłowic

Cykl Krajobraz Pawłowic · fot.


- III miejsce - nagroda finansowa w wysokości 500 zł - Beata Nowakowska z Żor, za cykl Pory roku na polach Gminy Pawłowice

Cykl Pory roku na polach Gminy Pawłowice · fot.


- II miejsce - nagroda finansowa 600 zł - Michał Kulig z Pniówka - za zdjęcie Milky Way

Milky Way, droga mleczna, gwiazdy
Milky Way · fot.


Pierwszego miejsca nie przyznano.

Po wręczeniu nagród, wójt zaprosił wszystkich zebranych do zwiedzenia małej galerii, jaka powstała na ścianach urzędu. Pojawiło się w niej szesnaście fotografii, w tym również prace nagrodzone w konkursie. Zdjęcie Michała Kuliga, laureata II miejsca, znalazło się w holu głównym, nad wejściem do urzędu. Podczas oglądania zdjęć był czas na komentarze, wymianę uwag i zadawanie pytań.

Wręczenie nagród w konkursie "Migawka z gminy Pawłowice" - 18.11.2016 · fot.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.